Öne Çıkanlar ALTINORDU BELEDİYESİ siyaset İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ordu İl Jandarma Komutanı Tolunay Başer Av.MURAT HAZİNEDAR BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI

Bu haber kez okundu.

“BU CENNET ŞEHRİMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Dünya Şehircilik Günü” dolayısıyla mimarlar, mühendisler ve teknikerlerle kahvaltı programında bir araya geldi.

Programda konuşan Başkan Tavlı, “Şehrimizin hangi bölgesinden olursa olsun insanımıza efendi değil hizmetkâr olma anlayışıyla gayret göstereceğiz ve hizmet edeceğiz. Bu şehri birlikte istişare ederek yönetecek ve geliştirerek gelecek nesillere rahat yaşanabilir bir Ünye bırakacağız.” diye konuştu.

“Kent demek, medeniyet demektir”-

Ünye’nin geleceğe daha yaşanabilir taşınması için planlamayı çok önemsediklerini ifade eden Başkan Tavlı, “Kent demek, medeniyet demektir.  O medeniyetin sürdürülebilir ve sağlıklı olabilmesi için de bir takım şartlar vardır. Bu şartların başında da planlama gelir. Göreve geldiğimizden beri yapmaya çalıştığımız işte budur, planlama. Her şeyin başı planlama. Bir şehrin, kentin, hele ki konu Ünye’nin planlaması ise bunu daha da çok önemsiyoruz. Şehir planlaması sadece çizim, ölçü, kat, yeşil alan ya da yol demek değildir. Şehir planlaması, aynı zamanda kent bilincini ve kültürünü korumak ve ileriye taşımak demektir. Bu kentin değerleri ve markaları var. Bu kentin bir tarihi var. Geçmişten bugüne gelen tarihimizi, kültürümüzü ve şehrimizi marka yapan değerleri bilmek, şehrimizi tanımak zorundayız.” dedi.

“Ünye’mizin gelişimi için teknik arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor”-

İlçede ciddi planlamalara ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Tavlı, “Proje, tasarım yapan, projeleri çizenler ve uygulamaları ile yaşam mekanlarımızı şekillendiren, inşa edenlerden ricamız, bu cennet şehrimizin kıymetini bilelim. Şehirlerimizi eski fotoğraflardaki, şarkı türkülerdeki güzellikleri ile anmayalım. Andığımız şekilde yaşatalım. Şehrimizi planlarken, mutlaka o kentte kentlilik bilinci oluşturulması ve kent kültürünün oluşturulması için nasıl bir planlama yapılacağı konusunda akıl yürütmeniz gerekir ki işte bunun için sizlerle bir aradayız. Ünye’mizin gelişimi için siz mimar mühendislere, şehir planlamacılarına, tekniker arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Teknik ve bilimsel akla her zaman ihtiyacımız var. Hem kent hem de yöre ile ilgili planlarımızı bozmaz ve gelişme planlarımızı da sağlıklı yapabilirsek kenti yaşanır kılabiliriz. Bu nedenle çok ciddi planlamalara ihtiyacımız var. İhtiyacımız, daha temiz hava, daha geniş yeşil alanlar ve tüm canlılar için daha güzel Ünye’dir.”  diye konuştu

“Gelecek nesillere rahat yaşanabilir bir Ünye bırakacağız”-

Şehri istişare ile yönettiklerini ve kapılarının her zaman açık olduğunu vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“Kentin planlanması ve gelişim alanlarının oluşturulması konusunda yönetim olarak biz, teknik adamlar olarak sizler ve kentin diğer dinamikleri ile hep beraber bulunduğumuz kentin nasıl ilerlemesi gerektiğini ya da mevcut durumun nasıl iyileştirilebileceği konusunda planlamaları yapmalıyız. Bu konuda da her zaman kapılarımız açıktır. Biz geçmişimizden aldığımız bu ilhamla insan odaklı hizmet siyasetine inanan bir belediye olarak insanımıza hizmeti bir lütuf değil bir sorumluluk bileceğiz. Şehrimizin hangi bölgesinden olursa olsun insanımıza efendi değil hizmetkâr olma anlayışıyla gayret göstereceğiz ve hizmet edeceğiz. Bu şehri birlikte istişare ederek yönetecek ve geliştirerek gelecek nesillere rahat yaşanabilir bir Ünye bırakacağız.”

Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı, programda yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı’ya bizleri bir araya getirmesinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Program, katılımcıların fikirlerini beyan etmelerinin ardından sona erdi.  

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı ve ilçede görev yapan mimar, mühendis ve teknikerler katıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.