Öne Çıkanlar ERDOĞAN TEKEOĞLU Bu formayı giymekten hep gurur duyacağım dedi. İstanbul Devlet Tiyatrosu evet il emniyet

Bu haber kez okundu.

LİSEDEN 4 PROJE BİRDEN

Altınordu Zuver Kaya Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi e-Twinning projeleri kapsamında 4 projeye ortak oldu. “Mesleğini İyi Yap, Pabucun Dama Atılmasın”, “Bağlan Ama Bağımlı Olma” ve “Önce Güven Sonra İş” “Değerlerimize Yolculuk” isimli projelere imza attı.

“MESLEĞİNİ İYİ YAP, PABUCUN DAMA ATILMASIN”

Altınordu Zuver Kaya MTAL Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Huriye Aydın Tibilli ile Tekirdağ/Çerkezköy Veliköy MTAL İngilizce öğretmeni Gamze Irmak’ın kuruculuğunu yaptığı “Mesleğini İyi Yap, Pabucun Dama Atılmasın” adlı eTwinning projesi Ekim ayı itibariyle çalışmalarına başladı. Proje Mart ayı sonuna kadar çalışmalarına çeşitli etkinliklerle devam etti. Projede Bilecik/Osmaneli Nilüfer Hatun MTAL Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Fatih Hüseyin Irmak ile Bursa/Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Cahide Saraç isimli öğretmenler de ortaklık yaptılar.

Öğrencilerine Ahilik teşkilatını ve Ahi Evran’ı tanıtan proje üyesi öğretmenler; onlara iş etiği ve ahlâki değerleri kazandırıp okul, iş ve meslek hayatındaki çeşitli durumları sorgulamalarını sağlayarak, etik karar verme becerisini geliştirmeyi amaçlamaktadırlar.

“BAĞLAN AMA BAĞIMLI OLMA”

Kuruculuğunu Altınordu Zuver Kaya MTAL Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Huriye Aydın Tibilli’nin yaptığı yeni bir eTwinning projesi de Aralık ayı itibariyle çalışmalarına başladı. ‘Bağlan Ama Bağımlı Olma’ adındaki Projenin diğer ortakları Odunpazarı/Eskişehir AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğretmeni Nesrin Çakır, Tepebaşı/Eskişehir Sabiha Gökçen MTAL Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ayten Gül, Ankara/Yenimahalle Harun Çakmak MTAL Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmeni Hatice Turan Dallı, Hakkari/Çukurca Şehit Jandarma Üsteğmen Adnan Bahat Çok Programlı Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Rabia Fırat Bozkurt oldu. Projenin Azerbaycan’dan da bir ortağı bulunuyor.

Türk-Azerbaycan dostluğu ve kardeşliği ile kurulan projede; Shamakhi/Azerbaycan THT Lisey’den Shabnam Mammadova projeye katıldı. Projenin ortaklığını yapan öğretmenler bu proje ile öğrencilerine internet ve sosyal medyayı daha verimli kullanmalarını ve karşılaşabilecekleri riskler karşısında farkındalık geliştirmek için medya iletileri ve medyayı doğru kullanma yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmalarını amaçlamaktadırlar. Proje süresince yapılacak etkinlikler ile öğrencilerine medya ve sosyal medya okuryazarlığı yetkinliklerini kazandırarak dezenformasyonun etkisini azaltmayı ve yayılmasını önlemeyi hedeflemekte.

“ÖNCE GÜVEN SONRA İŞ”

Altınordu Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortak olduğu bir başka proje de “Önce Güven Sonra İş.” Altınordu Zuver Kaya MTAL Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Huriye Aydın Tibilli ile Ankara/Mamak Üreğil MTAL Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ayşegül KALINÇ’ ın kuruculuğunu yaptığı “Önce Güven Sonra İş” adlı eTwinning projesi ocak ayı itibariyle çalışmalarına başladı ve nisan ayı sonuna kadar çalışmalarına çeşitli etkinliklerle devam edecektir.

Projede ayrıca Ankara/Yenimahalle Harun Çakmak MTAL Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alan Şefi Hatice Turan Dallı, Konya/ Karapınar Şehit Oğuzhan Aydınbelge MTAL Sağlık Hizmetleri Alan Şefi Fatma Şimşek ve Erzurum/Palandöken Yıldızkent Nafizbey MTAL Muhasebe Finansman Alan Şefi Türkan Duman öğretmenlerde ortaklık yapmakta.

Proje ile öğrencilerinin iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgi sahibi olmalarını ve çalışma ortamında alınması gereken tedbirler konusunda iş sağlığı ve güvenliği uzmanları ile fikir alışverişi yaparak yenilikçi çözümler üretmelerini sağlayacak olan proje ekibi; öğretmen ve öğrenci tanışma toplantılarının ardından ocak ayı etkinlik planlama toplantılarına da yaparak çalışmalarına başladılar.

“DEĞERLERİMİZE YOLCULUK”

Altınordu Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortak olduğu 4. Projede “Değerlerimize Yolculuk.” Altınordu Zuver Kaya MTAL Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Huriye Aydın Tibilli’nin ortaklığını yaptığı yeni bir eTwinning projesi aralık ayı itibariyle çalışmalarına başladı. Projede Ankara, Sivas, Ordu ve Azerbaycan’ dan ortaklar bulunmaktadır. Türk-Azerbaycan ortaklığı ile kurulan projede; Shamakhi/Azerbaycan THT Lisey’ den Shabnam Mammadova isimli öğretmende projeye katıldı.

Proje ile öğrencilerine saygı, dürüstlük, adalet, hoşgörü, empati, güven, dostluk, barış, sorumluluk, nezaket gibi davranışları benimseterek davranış haline dönüştürmelerini sağlamayı ve böylece toplumsal sorumluluklarının farkında olan, kendini tanıyan bireyler yetiştirerek, güçlü ve birbirine bağlı toplum yapısının oluşmasını sağlamak isteyen proje ekibi öğretmen ve öğrenci tanışma toplantısını yaparak etkinliklerine başladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.