Öne Çıkanlar OBB Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi başkanlığı Bilal Erdoğan Dolar

Bu haber kez okundu.

KIRSAL KALKINMA DESTEKLEME SÜRESİ UZADI

1- Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/24)'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ: 2021/5) gereği başvuru süresi 09 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Yatırım Konuları: 1) Tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, (Bitkisel Ürünler, Hayvansal Ürünler, Tıbbi Aromatik Ürünler, Çelik Silo ve Soğuk Hava Deposu), 2) Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisleri (Proje kapsamında yer alan tesislerde kullanılmak üzere) 3) Su Ürünleri Yetiştiriciliğine Yönelik Yatırımlar (Deniz ve İç Su Yetiştiriciliği) 4) Hayvansal ve Bitkisel Orijinli Gübre İşlenmesi, Paketlenmesi Ve Depolanması Yatırımları, 5) Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar (Büyükbaş, Küçükbaş ve Kanatlı Yetiştiriciliği Sabit Yatırımları, Sera Yatırımları, Kültür Mantarı Üretimi Sabit Yatırımları, Büyükbaş/Küçükbaş Kesimhane Yatırımları ile Kanatlı Kesimhane Yatırımları, hibe desteği kapsamındadır. Belirtilen yatırım konularına 125 Bin TL'den 1 Milyon 500 Bin TL'ye kadar hibe desteği verilecektir.

2- Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/25) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ: 2021/6) gereği başvuru süresi 23/03/2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Yatırım konuları: 1) Aile İşletmeciliği Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Altyapı Sistemleri, (Bitkisel ve Hayvansal Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanması, Çelik Silo, Soğuk Deposu, Ahır, Ağıl, Sebze Yetiştirilen Örtü Altı Tesisleri, Kültür Mantarı, Yenilenebilir Enerji Tesisleri, vb.), 2) Arıcılık ve Arı Ürünlerinin İşlenmesi ve Paketlemesine Yönelik Yatırımlar, 3) Bilişim Sistemleri ve Eğitimi Yatırımları (Akıllı Tarım Uygulamaları), 4) El Sanatları (Zanaatkârlık) ve Katma Değerli Ürünlere Yönelik Yatırımlar (Çinicilik, Çömlek, Dokumacılık, Halı, Kilim, Sabun, Gülsuyu, vb.), 5) İpek Böceği Yetiştiriciliği Yatırımları, 6) Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımları, 7) Tarımsal Amaçlı Kooperatif ve Birlikler İçin Makine Parkları (Elektrikli Traktör hariç kendinden yürür makineler kapsam dışıdır), 8) Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Yatırımları, hibe desteği kapsamındadır. Belirtilen yatırım konularına 10 Bin TL'den 250 Bin TL'ye kadar hibe desteği verilecektir.

Tarımsal konularda yeni tesis, tamamlanma, kapasite artırımı ile teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların "www.tarimorman.gov.tr" adresinde yayımlanmış olan Tebliğ'ler ve Tebliğ'lere bağlı yayımlanmış olan Uygulama rehberi ve eklerine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini yukarıda belirtilen tarihlerin sonuna kadar www.tarimorman.gov.tr adresinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.