Öne Çıkanlar tulum SOYA FASÜLYESİ GRUP ABDAL 23 NİSAN bahce

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN TEKİNTAŞ; "SAMİMİYETLE ÇALIŞACAĞIZ"

Dört buçuk yıla yakın bir süredir yürüttüğü Altınordu Belediye Başkanlığı görevi sırasında, halkla kurduğu yakın ve sıcak diyalogla büyük takdir toplayan Başkan Tekintaş yaptığı açıklamada, Ordu Büyükşehir Belediyesinin daha verimli bir çalışma alanına dönüştürülmesi noktasında yoğun bir çalışma içine girdiklerini belirtti. Ülkenin içinden geçtiği ekonomik şartları da göz önünde bulundurarak bir dizi çalışma başlattıklarını da söyledi.

“ÖNCELİĞİMİZ TASARRUF”

Tüm yapının en üst seviyede kullanılması noktasında ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan Başkan Engin Tekintaş," Kullanım dışı bir durum varsa bunlara çok kısa süre içerisinde müdahale ederek tasarrufa dönüştüreceğiz. İhtiyaç dışı araç, ekipman ya da personel ne varsa elden çıkaracağız. Biliyoruz ki yapılan bu hizmetler ne kadar kalıcı olup tasarruf ile yapılırsa karşılığı milletin duası olacaktır” şeklinde konuştu.

Vatandaştan hiç kopmadan, her zaman halkın içinde olarak başkanlık sorumluluğunu yerine getireceğini vurgulayan Başkan Tekintaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“VATANDAŞIMIZI KUCAKLAYACAĞIZ”

Vatandaşımızı kucaklayacağız. Bir kırılmışlık hissediliyor ve bu kırgınlık hiç arzu etmediğimiz bir şey. Memnuniyet duyan, yüzleri gülen bir Ordu’ya ihtiyaç var. Kırılgan ve kavgalı yapılar bizlere zarar veriyor. Biz bu kırgınlıkları bitireceğiz. Ordulu vatandaşlarımız bizi iyi tanır. Altınordu Belediye Başkanlığı görevimizde hakkaniyetle hizmet etmeye çalıştık. Aynı samimiyet ve anlayışla devam edeceğiz. Belediyeyle kamu işbirliğini uyumlu ve yararlı hale getireceğiz. Bu konuda Valimize de çok teşekkür ediyorum. Kendilerinin de bu yönde yaklaşımları oldu. Şehrin bütün dinamikleri bir arada olacağız. Kamuyla da, vatandaşlarımızla da diyalog kurarken kavga etmeyip, istişare edeceğiz. Uzlaşılacak noktayı bulmak zorundayız ve buna mecburuz. Kırılgan ve kavgalı yapı, enerjimizi alırken ekonomik olarak da siyasi olarak da bizlere zarar veriyor. Bunlara hiç gerek yok. Belediyemiz en başta olmak üzere tüm bu yapılardaki işleyişi bozulmuş, arız durumları ortadan kaldırmak durumundayız.

“İLÇE BELEDİYELERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN RAKİBİ DEĞİLDİR”

İlçe Belediyeleri ile yetki karmaşası yaşamayacağız, yasalar neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. İlçe Belediyeleri, Büyükşehir Belediyesinin rakibi değildir ve bu belediyeleri rakip gibi görürsek hata ederiz. İlçe Belediyeleriyle daha fazla işbirliği, daha yoğun istişare içinde çalışacağız. Hizmetin vatandaşa ulaşmasını kolaylaştırmalıyız. Zincirden her düşürdüğünüz adam kayıp demektir. Bundan sonra bunlara mahal vermeden hizmette yarışmaya devam edeceğiz.

“TASARRUF KALEMLERİNİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ”

Önüne gelene bir araç, bir şoför vermek mevcut belediye yapısında çok lüks bir yaklaşımdır. Bu nedenle gelir gelmez kırka yakın kiralık olarak kullanılan hizmet aracını devreden çıkarıyoruz. Rakamsal olarak belki büyük bir karşılığı olmayabilir ama psikolojik olarak çok şey ifade ediyor. Bu tasarruf kalemlerini artırmak zorundayız. Bizler başta olmak üzere bu tasarruf anlayışını yakalamak zorundayız.

“ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN FEDAKÂRLIK YAPIYORUZ”

Altınordu Belediye Başkanlığı döneminden bazı örnekler de veren Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediye Başkanlığımız döneminde 5 tane Belediye Başkan Yardımcısı çalıştırma yükümlülüğü vardı. Biz 4,5 yıllık süreçte bu kadronun sadece ikisini kullandık. Evet, zor oldu ama biz daha çok çalıştık. Bu bir tasarruf mudur? Evet tasarruftur. Belediyemize 4 milyon TL gibi bir gelir kazandırdık. 4 milyon TL kazanmak demek 500 bin liralık 8 tane park yapmak demektir. 8 park 8 mahallenin gönlünü almak demektir. O parkta oynayacak çocukların mutluluğudur kazandığımız. Biz bu mutluluk için fedakârlık yapıyoruz, yapacağız” ifadelerini kullandı.

 “19 İLÇE İLE KOL KOLA, GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE 2019 YEREL SEÇİMLERİNE GİDECEĞİZ”

Başkan Engin Tekintaş, Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçe ile kol kola, güçlü bir şekilde 2019 yerel seçimlerine gideceklerini dile getirdi. Ak Parti Belediyeciliği ile 19 ilçenin tamamına önemli yatırımlar yapıldığını da vurgulayan Başkan Tekintaş önümüzdeki dönemle ilgili de, “Biz hizmet çıtamızı daha yukarılara taşımak için samimiyetle mücadele edeceğiz. Takdir edilirse devam ederiz. Tek tek ilçelere gidip tek tek toplantılar yapacağız. Yatırım ihtiyaçlarını belirleyeceğiz. 5 yıllık planda şurada şunlar yapılacak, buraya bunlar yapılacak diye belirleyip planlı gideceğiz. Takvimlerden de inşallah bir sapma olmayacak” ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.