Nisan ayı İl Güvenlik Asayiş ve Koordinasyon Toplantısı, Vali Muammer Erol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda yapılan Nisan ayı İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısına, Vali Muammer Erol’un yanı sıra Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Sahil Güvenlik 97. Bot Komutanı Üsteğmen Semih Gümrükçü, İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç, İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri katıldı.

Toplantıda, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla alınan güvenlik, asayiş ve trafik tedbirleri gözden geçirildi. Alınan tedbirlerle ilgili bir sunum yapılarak, Vali Muammer Erol’a ve toplantıya katılanlara bilgilendirmede bulunuldu.

I M G 20240404 W A0014

İlimizdeki yabancılara yönelik iş ve işlemlerle ilgili İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç tarafından bir sunum yapıldı. Ordu ili genelinde 1.779’u uluslararası koruma statüsünde, 1.374’ü ikamet izni, 848’i ise geçici koruma kapsamında olmak üzere toplam 4.001 yabancıya yasal kalış hakkı verildiğini belirten Ferruh Dibiç, İçişleri Bakanlığınca ilimize gönderilen Mobil Göç Noktası aracı ile şehrin farklı noktalarında yabancılara yönelik kontrol ve denetimlerin yapıldığını söyledi.

Düzensiz göç ile de yoğun bir mücadele yürütüldüğünü ifade eden Ferruh Dibiç, yakalanan düzensiz göçmenler hakkında işlem yapılarak, geri gönderme merkezlerine gönderildiğini ve deport işlemi yapıldığını kaydetti. 

Yapılan sunum ve bilgilendirmeleri dikkatle takip eden Vali Muammer Erol, “Emeğiniz, gayretiniz için tüm kolluk güçlerimize ve Göç İdaresi Müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Rabbim her daim muvaffak eylesin” dedi.

Vali Muammer Erol, toplantıya katılanların Kadir Gecesini ve yaklaşan Ramazan Bayramını da tebrik etti.

Editör: Ahmet Yıldız