Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Ordu'da yeni hafta başında gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı uyarısında bulundu. Bir süredir devam eden açık ve güneşli havanın ardından, Ordu'nun yarın itibarıyla yağmurlu bir hava alması bekleniyor.

Meteoroloji verilerine göre, Ordu Altınordu ilçesinde yarın gece sıcaklıklarının 21 derece, gündüz ise 28 derece olması tahmin ediliyor. 30 Haziran Pazar, 1 Temmuz Pazartesi ve 2 Temmuz Salı günleri boyunca da Ordu genelinde gök gürültülü sağanak yağışların devam edeceği bildirildi.

Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği ancak Samsun, Sinop ve Ordu çevrelerinde akşam saatlerinde aralıklı ve yerel olarak sağanak yağışlarla birlikte gök gürültüsü bekleniyor. Tokat'ın kuzeydoğu kesimlerinde de benzer şekilde yağışların olabileceği belirtildi.

Hava durumu uzmanları, vatandaşların ani sel ve su baskınları gibi olumsuz hava olaylarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Editör: Ahmet Yıldız