Ordu İl Jandarma Komutanlığı, Fatsa ilçesi Başköy Mahallesinde gerçekleşen büyükbaş hayvan hırsızlığına yönelik başarılı bir operasyon düzenledi. 3 Mayıs 2024 tarihinde müşteki M.Ç. isimli vatandaşın (3) adet büyükbaş hayvanının çalındığı ihbarı üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, olayı aydınlatmak için titiz bir çalışma yürüttü.

Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonda, Jandarmanın Dedektifleri olan Jandarma Suç Araştırma (JASAT), Asayiş ve OYİ Timleri görev aldı. Yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda, hırsızlığı gerçekleştiren şüphelilerin Y.İ. (35/E) ve U.İ. (16/E) olduğu belirlendi. Şüphelilerin çaldıkları (3) adet büyükbaş hayvanı Samsun ili Çarşamba ilçesinde faaliyet gösteren bir hayvan tüccarına sattıkları tespit edildi.

Jandarma ekipleri, şüphelileri ve suçta kullandıkları kamyoneti aynı gün içinde başarılı bir operasyonla yakalayarak gözaltına aldı. Çalınan hayvanlar Samsun'dan getirilerek sahibine teslim edildi. Şüpheliler, 04 Mayıs 2024 tarihinde sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Ünye Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Editör: Ahmet Yıldız