Ordu Emniyet Müdürlüğü, son hafta içinde İl Polis Sorumluluk bölgesinde 34 yaralamalı trafik kazasının yaşandığını ve bu kazalarda toplam 46 vatandaşın yaralandığını duyurdu.

Kazaların önlenmesi ve trafik güvenliğinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde çeşitli ihlallerle karşılaşıldı. Alkol kullanımından modifiyeli araç kullanımına, hız sınırlarını aşmaktan kırmızı ışık ihlallerine kadar birçok kuralı ihlal eden sürücüye işlem yapıldı. Bu kapsamda 13 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan, 19 sürücüye modifiyeli araç kullanmaktan, 18 sürücüye drift ve hatalı şerit değiştirmekten, 16 sürücüye kırmızı ışık ihlal etmekten, 187 sürücüye hız sınırlarını aşmaktan, 17 sürücüye seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan, 10 sürücüye emniyet kemeri kullanmamaktan, 37 sürücüye kask kullanmamaktan işlem yapıldığı belirtildi.

Toplamda 9.937 aracın kontrol edildiği denetimlerde 632 araç sürücüsüne çeşitli trafik kurallarından işlem yapıldığı ifade edildi. Ayrıca, 11 aracın trafikten men edildiği ve 13 araç sürücüsünün sürücü belgesinin geri alındığı bilgisi verildi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve trafik kazalarının azaltılması amacıyla denetimlerin kararlılıkla, yoğun bir şekilde ve sürekli olarak devam edeceğini vurguladı.

Editör: Ahmet Yıldız