Okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması için Ordu'da 4 kapalı spor alanı öğrencilerin hizmetine açıldı.

Spor yapmak isteyen öğrencilerin okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, sporun tabana yayılması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi amacıyla kapalı, çelik spor alanlarının yapımı tamamlandı. Millî Eğitim Bakanlığının destekleriyle Şehit Cüneyt Akkuş Ortaokulu, Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulu, Eskipazar İlkokulu ve Şehit Zeki İnan İlkokulu bahçelerinde yapımı tamamlanan kapalı, çelik spor alanları; öğrencilerin sportif etkinliklerde aktif olarak yer alabilmesi, egzersiz çalışmaları ile sportif amaçlı yapacakları her türlü etkinliklerde kullanılmak üzere hizmete açıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Spor yapmak, yaşam kalitemizi önemli ölçüde artırırken günlük olarak düzenli bir egzersiz rutinine sahip olmamız, genel sağlığımızı zinde tutmamızı sağlar. Enerji seviyemiz artar, daha aktif bir yaşam sürer ve günlük işlerimizde daha verimli bir hale geliriz. Spor yapmak, öğrencilerimize disiplin, zaman yönetimi ve iş birliği gibi becerileri kazandırırken, eğitim alanında da öğrencilerimizin analitik düşünme, problem çözme ve iletişim yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olur. Bizler okullarımızın bahçesine spor alanları kazandırarak insanların yaşam kalitesini artırmanın önemli iki yolu olan eğitim ve sporu öğrenci ve öğretmenlerimize bir arada sunuyoruz. Etkileşim halinde olan bu iki alan hem akademik başarıyı hem de fiziksel ve zihinsel gelişimi teşvik eder. Spor yapmak fiziksel sağlığı ve zihinsel gelişimi iyileştirdiği için öğrencilerimiz, bu etkileşim sayesinde kendine güvenen ve çok yönlü bireyler olarak büyümektedirler. Bu vesileyle kapalı çelik spor alanlarımızın Eğitim Kenti Ordu'muza hayırlı olmasını temenni ediyor; öğrencilerimize günlük yaşamlarında sporu alışkanlık haline getirerek başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir eğitim öğretim hayatı diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Editör: Gülüşan Tuğran