Kaymakam Avni Kula, sanat ve eğitimin bir araya getirildiği Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda düzenlenen yıl sonu resim sergisinin açılışına katıldı.

Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda düzenlenen yıl sonu resim sergisi, ilçenin sanatsal ve eğitimsel çeşitliliğini bir araya getirdi. Serginin açılışı, Kaymakam Avni Kula, İlçe Emniyet Müdürü Ferda Yılmaz, Sahil Güvenlik 97. Bot Komutanı Üsteğmen Semih Gümrükçü, İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Teğmen Muhammet Tarık Yüce ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ile birlikte, Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Lale Karalı ve kursiyerlerinin hazırlamış oldukları yılsonu resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Kaymakam Kula, sergideki eserleri inceleyerek öğrencilerin ve öğretmenin emeklerini takdir etti. Özellikle, Öğretmen Lale Karalı ve kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Sergi, öğrencilerin sanatsal yeteneklerini sergileyerek onların özgüvenlerini artırdığı gibi, toplumun da bu özel yeteneklere olan duyarlılığını pekiştirdi.

Editör: Gülüşan Tuğran