Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe'nin katkılarıyla, kırsaldaki okulların spor malzemelerini karşılamaya yönelik proje uygulayan ve bir sosyal kooperatif olan İhtiyaç Haritası tarafından Altınordu'da kırsal mahallelerde bulunan 12 okula spor malzemesi desteği yapıldı.

İhtiyaç sahipleriyle destekçileri online platformu üzerinde buluşturan İhtiyaç Haritası, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe'nin girişimleriyle Altınordu ilçesindeki 12 kırsal okula spor malzemesi desteği sağladı. Bu kapsamda spor malzemelerinin teslimi için Kökenli İlk ve Ortaokulu'nda temsili tören düzenlendi. Törene Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Okul Müdürü Selim Sırrı Yalçın, İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Mehmet Sarıca, Milli Güreşçi Kerem Kamal, destekçiler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Tören öncesinde öğrencilerle ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan Tepe, daha sonra okul bahçesinde yer alan Cumhuriyetin 10’uncu yılına özel olarak inşa edilen anıtı inceledi.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 14.25.30

BAŞKAN TEPE: KIRSALDA EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZİ İHMAL ETMEYECEĞİ

Ardından öğrencilere hitap eden Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, belediye olarak kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören öğrencileri önemsediklerini söyledi. Kırsaldaki öğrencileri ihmal etmeyeceklerini belirten Başkan Tepe, “Kırsal mahallelerimizde eğitim ve öğretim gören bütün öğrenci kardeşlerimizi önemsiyoruz. Bu nedenle oralardaki öğrenci kardeşlerimizi elimizden geldiği kadar ihmal etmeyeceğiz. Onların her zaman destekçisi olacağız. Biz tüm öğrenci kardeşlerimizin sporla iç içe yetişmesini istiyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ anlayışıyla ilimizde ve ülkemizde spor alanında birçok başarılar kazandırılmasına vesile olmak istiyoruz” dedi.

“DESTEKLERİ İÇİN İHTİYAÇ HARİTASINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Başkan Tepe, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bu anlayışla Ulusal Gençlik Parlamentosunda birlikte çalışma yürüttüğümüz, ihtiyaç sahipleriyle destekçileri online platform üzerinde buluşturan değerli dostum İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Mehmet Sarıca ile bir araya geldik. Kendisiyle fikir alışverişinde bulunduk. Kendileri ilçemizdeki kırsal okullara spor malzemesi desteğinde bulunacaklarını söyledi. Bugün de ilçemizde bulunan başta Kökenli İlk ve Ortaokulu olmak üzere toplamda 12 okulumuza, kıymetli destekçilerinin yardımıyla spor malzemesi desteğinde bulundular. Ben başta Mehmet Sarıca kardeşime ve değerli İhtiyaç Haritası destekçilerine teşekkür ediyorum. Öğrenci kardeşlerimizin bu spor malzemelerini güle güle kullanmalarını diliyorum.”

SARICA: HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ

İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Mehmet Sarıca ise, “Biz sosyal bir kuruluşuz. Türkiye’de aynı burada yaptığımız gibi ülkemizin birçok yerinde bu çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de projelerimizi öğrencilerimiz için uyguluyoruz. İçinizden sporcu veya sporcular, bilim insanları, sanatçılar çıkacaktır. Ben buna inanıyorum. Yeter ki bir hedef koyup, bu hedef için çabalayın. Bizlerde İhtiyaç Haritası olarak sizin ihtiyaç duyduğunuz malzemelerde olduğu gibi başka konularda da her zaman yanınızda olacağız” diye konuştu.

Öte yandan 4 kez Avrupa ve 6 kez dünya şampiyonu olan Kerem Kamal da öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, güreş sporuyla ilgili bilgi verdi. Ardından okul içerisindeki halı sahada öğrencilere güreş sporunda uygulanan hareketleri anlattı.

Tören, spor malzemelerinin öğrencilere teslim edilmesinin ardından sona erdi.

Editör: Ahmet Yıldız