Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde buzlanma ve doğuda çığ tehlikesi uyarısı yapıldı.

Tahminlere göre, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz (Mersin hariç), İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya ve Kars dışında), Güneydoğu Anadolu ile Çankırı, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yağışlı bir hava bekleniyor.

DOĞU KARADENİZ'DE ÇIĞ TEHLİKESİ!

Yağışların kıyı kesimlerle Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer bölgelerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sisin yanı sıra buzlanma ve don olaylarının yaşanabileceği belirtiliyor.

Çığ: Beyaz Tehlike! | Afet Komisyonu | TATD

Özellikle Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi riskinin bulunduğu açıklandı.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artması, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmaması bekleniyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Editör: Ahmet Yıldız