Ordu Madeni Eşya Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Yurdakul, 62 firma imzalı şikâyet dilekçesini YEDAŞ elektrik kurumuna ilettiklerini açıkladı. Başkan Yurdakul, ani elektrik kesintilerinin esnafı ciddi şekilde mağdur ettiğini vurguladı.

Başkan Hakan Yurdakul, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Odamıza kayıtlı 2. Sanayi, Ata Sanayi, Elit Sanayi ve Eski Sanayi bölgelerindeki esnaflarımız, ani elektrik kesintileri nedeniyle büyük mağduriyet yaşamaktadır. Esnaflarımızın elektrikle çalışan iş makinelerinde meydana gelen problemler, maddi iş kaybına yol açmaktadır. YEDAŞ kesintileri önceden SMS ile bildirse dahi maddi iş kaybının ve mesai kaybının önüne geçilememektedir. Esnaflarımız, müşterilerine karşı taahhüt ettiği iş teslimat süresini bu elektrik kesintileri nedeniyle yerine getirememekte ve mağduriyet daha da artmaktadır,” dedi.

Yurdakul, esnafların yaşadığı sorunları dile getirerek, “Esnaflarımızın odamıza yaptığı şikâyetler doğrultusunda, 62 firma imzalı şikâyet dilekçesini YEDAŞ elektrik kurumuna ilettik. Yaşanan mesai ve maddi kayıpların tazminini talep ediyoruz. Aksi takdirde, esnaflarımızı savunmak için hukuki girişimlerde bulunacağımızı beyan ediyoruz,” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet Yıldız