AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı görevine atanan Mustafa Çağlayan, "Zonguldak’ımızın il oluşunun 100. yılında Zonguldak şemsiyesi altında birleşerek şehrimize ve hemşehrilerimize hizmet için çalışacağız" dedi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle il başkanlığı görevinin verildiğini açıkladı.

Mustafa Çağlayan, "Kıymetli Hemşehrilerim, 24.06.2024 tarihinde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile AK Parti Zonguldak İl başkanlığına atanmış bulunmaktayım. Partimize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizlere güvenen, inanan ve destekleyen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Çağlayan, AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar özveri ve fedakarlıkla görev yapmış olan yol arkadaşlarına teşekkür ederek, "Dünyasını değişmiş olanları rahmetle anıyorum," ifadelerini kullandı. Ayrıca, görev süresi boyunca kendisine destek veren milletvekilleri, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları, belediye başkanları, meclis üyeleri, belde başkanları, mahalle ve köy temsilcileri, sandık kurulları, delegeler, üyeler ve sivil toplum kuruluşlarına can-ı gönülden teşekkürlerini iletti.

Yeni görevinde partiyi büyütmeye ve Zonguldak’a hizmet etmeye kararlı olduğunu vurgulayan Çağlayan, "Hiç kimseyi ayırt etmeden derleyip toparlayarak, birleyip birleştirerek, kucaklaşarak partimizi büyütmeye devam edeceğiz. Zonguldak’ımızın il oluşunun 100. yılında Zonguldak şemsiyesi altında birleşerek şehrimize ve hemşehrilerimize hizmet için çalışacağız" dedi.

Mustafa Çağlayan, ayrıca Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, İl Koordinatörü ve Samsun Milletvekili Ersan Aksu, İstanbul Milletvekili Yahya Çelik’e teşekkür etti ve onlara saygı ve hürmetlerini sundu.

Kaynak: iha