Fatsa Belediyesi Uzunkum plajı mesire alanı yaza hazır. Günlerinizi güzel ve keyifli geçirmeniz için yeşillikler içinde; serin havası, denizi, kumu, güneşi ile öne çıkan Uzunkum plajı yaza hazır hale geldi.

Şehrin en önemli yaşam alanlarından bir tanesi olan Uzunkum plajı hem plaj hem de mesire alanı olarak faaliyet gösteren bölgenin en önemli yaşam alanlarından bir tanesi haline geldi. Alanda yaklaşık 10 milyon liralık yatırımla yürüyüş yolları, bisiklet yolları, gençler için yeni yaşam alanları, spor alanları, çocuk oyun alanları ve ahşaptan doğaya uyumlu bir mescit ve parkıyla beraber vatandaşların yılın dört mevsimi kullanabileceği muazzam bir yaşam alanı oluşmuş oldu. Toplamda yüz bin metrekare alan üzerine kurulu olan bu alan Karadeniz sahil yoluna sıfır olması nedeniyle ilçeden geçen birçok vatandaşın ilçeye misafir olmasını, konaklaması ve mola vermesini de sağlıyor.

“BÖLGEMİZİN EN ÖNEMLİ YAŞAM MERKEZLERİNDEN BİRİ OLDU”

Dört mevsim kullanabileceğiniz, çocuklarımızın ve ailelerimizin rahatça vakit geçirebileceği Uzunkum Plajımıza herkesi bekliyoruz diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Uzunkum Plajı hem plaj hem de mesire alanı olarak faaliyet gösteren, bölgemizin en önemli yaşam alanlarından bir tanesi haline geldi. Sadece Fatsa’mızın değil bölgemizin en önemli yaşam merkezlerinden bir tanesi olan Uzunkum Plajı ve mesire alanının yenilenen yüzüyle bu yılda hoşça vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızı bekliyor.” dedi.

Editör: Ahmet Yıldız