Ordulu Fikriye Hülür, İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı'nın gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Japonya'nın Tokyo kentinde düzenlenecek olan Dünya Kupası öncesi hazırlıklarını sürdüren Hülür, hedeflerinin Türkiye'ye şampiyonluk kupasını getirmek olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz sezon Dünya Şampiyonası finalinde İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı'nın başarısında önemli bir rol oynayan Ordulu Fikriye Hülür, bu kez de Japonya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'nda ülkesini en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyor.

Hedeflerinin sadece şampiyonluk olmadığını belirten Hülür, aynı zamanda doğup büyüdüğü memleketi Ordu'yu en iyi şekilde temsil etmek istediğini vurguladı. Avrupa Şampiyonluğu başarısı yaşadıklarını ifade eden Hülür, şimdi ise sıranın Dünya Şampiyonluğu'nda olduğunu söyledi.

Yoğun bir hazırlık sürecinden geçtiklerini ve hem milli takım hem de kulüp lig mücadeleleriyle meşgul olduklarını belirten Hülür, ailesinin ve ülkesinin desteğiyle bu zorlu sınavı başarıyla geçeceklerine inandığını dile getirdi.

En büyük hedeflerinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu belirten Hülür:

“Her şeyden önemlisi ilk hedefim yaşayıp büyüdüğüm memleketim Ordu’yu en iyi şekilde temsil etmek. Bu gururu Avrupa Şampiyonlu olarak bir kez yaşattık. Şimdi sırada Dünya Şampiyonluğu var. Çok ciddi hazırlık sürecimiz var. Hem ona hazırlanıyoruz, hemde kulübümde lig mücadelemiz devam ediyor. İnşallah ailemin ve ülkemizin desteğiyle bu zorlu sınavıda en iyi şekilde geçeceğimize inanıyorum.” dedi.

Editör: Berrin KESKİN