Gümüşhane’de Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından İstanbul Eyüpsultan’da özel bir lisenin müdürü olan İbrahim Oktugan’ın yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülmesi protesto edildi.

Eğitim Bir-Sen tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklaması Gümüşhane’de 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda gerçekleştirildi. Basın açıklamasına Gümüşhane Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Ergin Aslan, öğretmenler ve eğitim camiası çalışanları katıldı. Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Ergin Aslan eğitim çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarını protesto ettiklerini belirterek, şiddeti önleyecek ve faillerini cezalandıracak yasal düzenleme talep ettiklerini dile getirdi.

‘Eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti protesto ediyoruz’

Kalabalık adına basın açıklamasını okuyan Başkan Aslan, “Eğitim çalışanlarına yönelik, giderek artan şiddet olaylarını, protesto etmek amacı ve şiddeti önleyecek, failleri cezalandıracak, mağdurlara hukuki koruma sağlayacak, yasal bir düzenlemenin yapılması talebiyle, bir araya gelmiş bulunmaktayız. Son olarak İstanbul Eyüpsultan’da eski bir öğrenci, değerli okul müdürümüz, İbrahim Oktugan’a silahla saldırıda bulunmuş, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan okul müdürümüz maalesef kurtarılamayarak vefat etmiştir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve bütün eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz” dedi.

Kaynak: iha