AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kerim Em,  Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler'e destek vermeme kararını dile getirerek bu sebeple görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yaptığı açıklamada, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler'e destek vermemekte kararlı olduğunu belirten Kerim Em, şu ifadelere yer verdi:

"Değerli arkadaşlarım. Malumunuz üzere 2019 yılından beri yaklaşık 5 yıldır sizlerle birlikte partime ve ilçeme hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşadım. Bu süreç içerisinde beni AK Parti ailesinin içine davet eden ilçe başkanımız sayın Fazlı Eren’e çok teşekkür ediyorum. Bu onurlu görevi yaparken partimin ve ilçemin çıkarları doğrultusunda kararlı bir duruş sergilemeye özen gösterdim. Bu güne kadar inanmadığım hiçbir oluşumun içerisinde yol almadım. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı sayın Mehmet Hilmi Güler’e destek vermeyi vicdanıma ve onuruma zul olarak görüyorum. Bu süre içinde bize inancı olan bütün yol ve dava arkadaşlarımdan helallik istiyorum, benim sizler üzerinde hakkım varsa canı gönülden helal ediyorum. Büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm Büyükşehir belediyesi meclis üyeliğinden istifa ediyorum."

Editör: Ahmet Yıldız