İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, içinde Ordu'nun da bulunduğu 74 il genelinde gerçekleştirilen 'Mercek-11' Operasyonu, ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik etkili bir şekilde devam ettiğini duyurdu. 

Operasyon kapsamında son dört günde 74 ilde yoğunlaştırılan faaliyetler neticesinde, 998 adet silahın ele geçirildiği ve bin 124 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Operasyonun detaylarına göre, ele geçirilen silahlar arasında 749 ruhsatsız tabanca, 72 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 26 uzun namlulu tüfek ve 164 ruhsatsız av tüfeği bulunuyor. İçişleri Bakanlığı'nın koordinesinde İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar, Türkiye'nin dört bir yanındaki şehirlerde eş zamanlı olarak ev ve iş yerlerinde, ayrıca yol aramalarında yoğunlaştırıldı.

Operasyon, Ordu, İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, Konya gibi büyük şehirlerin yanı sıra birçok ilde gerçekleştirilmiş olup, hedeflenen silah kaçakçılığı ve ruhsatsız silah taşıma gibi suçların önlenmesi amacıyla büyük bir titizlikle yürütülüyor.

Muhabir: İlknur Akçay

Editör: Haber Merkezi