TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve Ordu Milletvekili Prof. Dr.  Mahmut Özer, beraberindeki heyet ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı ziyaret etti.

Vekil Özer, ziyaretin detaylarını sosyal medya hesabından paylaşarak, "TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Heyeti olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeyiz. Ziyaretimiz kapsamında bir araya geldiğimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a teşekkür ediyorum," ifadelerini kullandı.

Ziyaret kapsamında, iki ülke arasındaki eğitim, kültür, gençlik ve spor alanlarındaki iş birliğinin güçlendirilmesi ve ortak projelerin hayata geçirilmesi konularının ele alındığı öğrenildi. Mahmut Özer ve heyeti, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile verimli bir görüşme gerçekleştirirken, karşılıklı dostluk ve iş birliğinin önemine vurgu yapıldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TBMM heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilerin her alanda gelişmeye devam edeceğini belirtti.

Editör: Gülüşan Tuğran