Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ile birlikte ‘Dünya Çevre Haftası’nda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Geri dönüşüm malzemeleriyle hazırladıkları kıyafetlerle etkinliğe katılan öğrenciler sıfır atığa dikkat çekti. En çok atık pil toplayan okullar ve çevre konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi.

Düzce’yi gelecek nesillere sağlıklı ve yeşil bir kent olarak devretmek hedefiyle hareket eden Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ‘Dünya Çevre Haftası’ kapsamında Düzce Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile birlikte etkinlikler düzenledi. Çocukları çevre konusunda bilinçlendirmek, sorumluluk bilincini ve farkındalığı artırıp, sanatla ilişkilendirerek estetik becerisini geliştirmek adına düzenlenen etkinlikler, Düzce Valisi Selçuk Aslan ile Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Barış Bayrak’ın da katılımıyla valilik bahçesinde gerçekleştirildi.

Geri dönüşüm malzemeleri kullanarak hazırladıkları sıfır atık temalı kıyafetlerle etkinliğe katılan Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu öğrencileri, kutlamalara renk kattı. Ayrıca Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin çevre konulu resimleri de sergilendi.

Ödüller takdim edildi

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından atık pillerin toplanması, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında, il sınırlarındaki tüm ilköğretim okulları, ortaöğretim okulları ve liseler arasında düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışmasında dereceye giren okullar da ödüllendirildi.

Vali Aslan ve Başkan Yardımcısı Bayrak, 475 kilo atık pil toplayarak birinci olan Namık Kemal İlkokulu, 180 kilo atık pil toplayarak ikinci olan Aydınpınar İlkokulu ve 156 kilo atık pil toplayarak üçüncü olan Farabi Anadolu Lisesi yöneticilerine ödüllerini takdim etti. Ayrıca, Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen çevre temalı resim yarışmasında birinci olan Kerem Can Meral, ikinci olan Elif Kabasakaloğlu ve üçüncü olan Miray Kıroğlu da ödüllendirildi.

Kaynak: iha