Fatih Anadolu Lisesi'nin düzenlediği Kütüphaneler Haftası programı, 25 Mart 2024 Pazartesi günü Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.

Programa Ordu Vali Yardımcısı Turgay Ergin, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından, Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi Kütüphanecisi Özlem Şahin'in açılış konuşması yapıldı. Konuşmanın ardından, Fatih Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan sunum gerçekleştirildi.

Bir 4 kişi ve yazı görseli olabilir

Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi ve bağlı şube kütüphanelerinden en fazla ödünç kitap alan okuyuculara ödülleri Vali Yardımcısı Turgay Ergin tarafından takdim edildi.

Programın sona ermesinin ardından, protokol üyeleri ve davetliler, Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi tarafından hazırlanan yeni gelen yayınlar ve nostaljik eserler sergisini gezip incelediler. Sergide, son dönemde kütüphaneye gelen yeni kitaplar ve nostaljik eserlerin yanı sıra, okuyucuların ilgisini çekebilecek diğer materyaller de sergilendi.