Her yaptığı açıklama büyük bir dikkatle takip edilen Ordulu İslam Memiş, “Kişi sağlık harcaması için en az 200 gr altını kenarda sabit tutmalı.”

Para piyasaları uzmanı Ordulu İslam Memiş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda yenidünya düzeninde sağlık harcamalarının devlet tarafından karşılanmayacağını belirterek, uyarılarda bulundu.

Her yaptığı açıklama, her paylaşımı altın ve para piyasalarında büyük bir dikkatle takip edilen Ordulu Memiş, Yenidünya düzeninde “Yeni Sağlık Modeli”nin nasıl olacağıyla ilgili “Yeni Sağlık Planlaması, Modern Tıp Harcamaları’ndaki fiyat artışı, Modern Tıp’da yapay zeka ve teknolojinin daha fazla kullanılması, Hasta sorumlulukları artacak (sağlıklı beslenme, spor ve düzenli kontrol şartları), Sağlık Yaşam Merkezleri, Rehber doktorlar, Kişiye göre sağlık planlaması, Gelire göre teşvik ve destek, Sosyal destek veren bakanlıklar ile Sağlık Bakanlığı’nın yeni görev tanımları. Nasıl tedbir almalı? Sağlıklı yaşam, Tamamlayıcı sağlık sigortası. “Devlet bakacak kardeşim, işine ne?” diye düşünenlere şimdiden Geçmiş olsun.”

Sağlık için 200 gram altının kenara ayrılması gerektiğini söyleyen Memiş, “Kişi sağlık harcaması için en az 200 gr altını kenarda sabit tutmalı. 200 gr altının adını: “Sağlık Giderim” koymalı. O sabit olarak durmalı, dokunmamalı.”

Bunu yapmayanların, gelecekte para arayacağını savunan Memiş, “Uyarıyı dikkate almaya da bilirsin. Günün birinde yakınlarınızdan kapı kapı dolaşıp borç arayabilir. Bunun senin haberin ya olacak ya da olmayacak. Kimsenin merhametine muhtaç olmamak için tedbir al. Hayat, çoğu kişinin gördüğü kadar cıvık değil. Sert ve kuralcı. Kurallara uy, huzurlu yaşa.”

Editör: Gülüşan Tuğran