CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Çambaşı’na bir kayak merkezi yapıldı ancak turizme uygun yol yapılmadığı için gitmek isteyen çamura saplanıyor” ifadelerini kullandı.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’da başta Çambaşı yolu olmak üzere Ordu’da devam eden yol projelerinde ödenek yetersizliği yaşandığını ve bu paralarla bu yolların bitmeyeceğini söyledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Torun şu ifadeleri kullandı;

“Yaz ayları geldi çattı, turizm sezonu başladı ancak iktidar temsilcilerinin Ordumuzun turizm potansiyeli hakkındaki büyük lafları yine yolda kaldı. Yayla turizminin merkezi Çambaşı’na ulaşımı sağlayacak Yayla Yolunun yapımı ekonomik imkansızlıklar sebebiyle yine ertelendi. Çambaşı’na bir kayak merkezi yapıldı ancak turizme uygun yol yapılmadığı için Çambaşı’na gitmek isteyen kışın çamura saplanıyor, yazın tozun – toprağın içerisinde kalıyor. Çambaşı Yolu’na yalnızca 120 milyon liralık ödenek ayrıldığı için emisyon asfalt kaplaması yapılacağını öğrendik. Emisyon asfalt kaplama ekonomik ömrü oldukça kısa olan, hali hazırdaki yolu düzlemek için kullanılan bir yöntem ancak kalıcılığı ve kalitesi oldukça düşük. Hepimizin zaman zaman tekrarladığı bir söz vardır: “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.” diye. Çambaşı Yolu için ayrılan 120 Milyon lira ne yazık ki boşa harcanacak. Yayla yolu, çile yolu olmaya devam edecek.

Anlatmaktan dilimizde tüy, yazmaktan kalemimizde mürekkep kalmadı ama mesele Yayla Yoluyla bitmiyor. Ordu’da ulaşım felç halde olmasına karşın yine ekonomi ve bürokrasi bahaneleriyle geçiştiriliyoruz:

- Toplam 35 km uzunluğundaki Kabadüz – Çambaşı yolunun daha 10 km’si dahi tamamlanamadı,

- 45 kilometre uzunluğundaki Korgan yoluna halen başlanmış değil.

- Seçim öncesinde iş makinalarını yığarak şov yaptığınız 65 km uzunluğundaki Ünye-Akkuş-Niksar yolunun akıbeti belirsiz.

- Yaz geldi, önümüz Kurban Bayramı. Karadeniz Sahil Yolunda muazzam bir yoğunluk oluşacak ama bu yoğunluğu rahatlatacak olan Fatsa Çevre Yolu yatırım programına dahi alınmadı.

- Ulubey – Sarpdere alternatif yolunu yakından takip ediyoruz ancak orada da herhangi bir faaliyet yok.

- Ulubey – Gürgentepe – Gölköy Yoluna kısıtlı bir bütçe ayrılmış. 2027’den önce bitirilmesi beklenmiyor.

Hemşerilerim Ordu’nun çile yollarında kahır çekiyor. 775 bin nüfuslu şehrimizde trafik yoğunluğu ve park yeri sorunu var. Nüfusu 1 milyon dahi olmayan bir şehir nasıl bu hale getirilir? aklımız almıyor. Ordu’yu iktidar unutmak istese de biz hatırlatmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Hemşerilerim hakkını alacak, Ordu hak ettiği hizmete ve refaha kavuşacak!” dedi.

Editör: Gülüşan Tuğran