Ünye Akçay mevkiinde kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara hitaben konuşan Enver Yılmaz, miting havasında bir programla otobüs üzerinden şu sözlerle seçim çalışmalarına başladı:

“Bismillah deyip çıktık yola. Uzun bir aradan sonra sizlerle olmanın heyecanını yaşıyorum. Her birinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız hoş geldiniz sefalar getirdiniz.  5 buçuk yıldır aranızda yokum. Onun hasretini bir de bana sorun. Çok çileler çekmemize rağmen sizin sevginiz sizin coşkunu vesilesiyle geri döndük. Yapılan usulsüzlükleri, yolsuzlukları ahlaksızlıkları gördükten sonra dedim ki benim bu memlekete hizmet borcum bitmemiş. Çağırdınız ve geldim. Bu topraklar bizim. Benim cenazemin altına muhtemelen sizler el atacaksınız. Sizlerin cenazelerinde de ben olacağım. Aynı tavanın balığıyız.

Ya burada kalıp kavga edecektik ya da sinemize çekip terki diyar edecektik. Terki diyar ettik gittik ve baktık ki sizler beni bekliyorsunuz ve ben geldim.

Ortada bir yanlışlık varsa elinle düzelt olmadı dilinle düzelt olmadı buğz et. Şeklinde bir hadisi şerif var.  Buradaki olumsuzlukları düzeltmek üzere geldik.

Haydi bismillah, kaldığımız yerden devam sloganı ile yola çıktık. Sizlerin bu sevgisi bizim yanımızda olduğu müddetçe bize kimseye bir söz söyleyemez. 

Önümüzdeki süreçte şu yakamdaki Türk Bayrağında olduğu gibi tek millet tek vatan düsturu ile İYİ Parti ev sahipliğinde yolumuza devam edeceğiz.

Beni buraya siz çağırdınız. Ben sizin önünüzde ölümüne kadar Ordu için varım.

Asaletimizle edebimizle hiç nezaketimizi bozmadık. Neler söylediler neler dediler. Ne kadar üzerime gelirseniz o kadar üzerinize giderim.

31 Mart seçimlerinde sadece Ordu’da değil, Türkiye’de tarih yazalım inşallah. Bismillah. Allah bizi mahcup etmesin.

Editör: Berrin KESKİN