Ordu Valiliği koordinesinde organize edilen toplantıya, Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol üyeleri, ilçe belediye başkanları ve siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

TBMM Meclis Başkanı Kurtulmuş, Boztepe'deki Radisson Blue Otel'de düzenlenen STK toplantısında Ordu'da iyi yetişmiş bir sivil toplum örgütlenmesinin var olduğunu ifade ederek birlikte çalışmanın Ordu için fayda sağladığına dikkat çekti. Bu gibi toplantılarla sorunları istişare ederek çözüm yollarını ortaya koymak ve yeni yatrımlara zemin hazırlamanın hız kazanacağını söyleyen Ordulu siyasetçi Kurtulmuş, Ordu'nun meselelelerini Ankara'da takip ettiklerini söyledi.

Programda, sivil toplum kuruluşları ve iş insanlarına hitaben bir konuşma yapan TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Vali Muammer Erol’a teşekkür ederek, Ordu’nun iyi yetişmiş bir sivil toplum birikimi olduğunu ifade etti. 

Yapılan toplantılarda dile getirilen meselelerin Ankara’da takibinin yapılarak birçoğunun çözüme kavuşturulduğunun altını çizen Kurtulmuş, “Önümüzde sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüzyılı olsun bu önümüzdeki asır diyorsak, her birimize ayrı ayrı sorumluluklar düşüyor. Bu işlerin yapılabilmesinde bir başkasından, sadece sorumluluk mevkiinde olanlardan değil, 85 milyon olarak hep birlikte bu işin ağır tarihi yükünü sırtlarımızda hissedeceğiz ve STK’lar olarak her birimiz ne yapıyorsak olalım, yaptığımız işi en iyi şekilde yaparak önce çevremizi, yaptığımız faaliyetler dolayısıyla destek olmamız gereken toplum kitlelerini birlikte bir noktaya doğru yönelteceğiz ve inşallah bunun sonucunu alacağız diye düşünüyorum. Türkiye yüzyılı güçlü bir Türkiye’nin geçtiği yer tek tek güçlü illerden geçer. Her birimiz, her bir ilimiz sahip olduğu potansiyeli sonuna kadar kullanacak ve çok daha güçlü bir hale gelecek. Ordu ilimiz bu anlamda Allah’ın izniyle çok da şanslı. Burada şu anda görev yapan Milletvekili arkadaşlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, Sayın Valimiz oldukça tecrübeli, oldukça birikimli bir kadro burada hizmet ediyor. Hep beraber STK’lar olarak da birlik beraberlik içerisinde arkadaşlarımızla beraber onlara destek olalım. Onlar da size, sizin yolunuzu açarak bu çalışmaları en iyi noktaya götüreceğiz ve Ordu sahip olduğu bütün potansiyellerini en güçlü noktada kullanacaktır. Bu istikamette bu toplantılarımızı hem istişare etmek hem sahip olduğumuz imkân ve fırsatları yeniden değerlendirmek hem de Türkiye’nin, milletimizin üzerine düşen sorumlulukları hatırlamak bakımından önemli imkânlar olduğunu düşünüyorum” diyerek, sözlerini tamamladı. 

"Ordu Bambaşka Bir İl Olacak!"

Programda AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Özer de konuşma yaparak, Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çizilen Türkiye ikinci yüzyılı çerçevesinde Ordu’nun daha üst noktalara taşınmasında önderlik edeceğini söyledi. 

Özer, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Ordu, bambaşka bir Ordu olacak” diyerek, sözlerini tamamladı. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise, “Burada siz değerli STK mensuplarıyla birlikte burada bir fikir alışverişinde bulunacağız. Bizim tüm çalışmalarımızda Sayın Başkanımızın yıllardır çok büyük katkıları oldu. Her çalışmalarımızda katkıları var. Sıkıştığımız zaman derhal yanına gidiyoruz ve bütün belediyelere katkıları oluyor. Bütün güzel çalışmalardan dolayı bize destek olan, yardımcı olan, gönlünü açan örnek rol modelimiz bizim için başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ordu’muzun ikinci yüzyıla atım atışında önemli fikir alışverişleri olacak” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından, iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerinin dile getirildiği toplantı, soru cevap bölümüyle sona erdi.