Çanakkale'nin Yenice ilçesinde tanınmış iş insanlarından Mehmet Çelik'in kızı olan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, Mahalli İdareler Seçimlerine bağımsız olarak girdi.

Seçimde zafer kazanan Zeynep Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre Kalkım Beldesinin Belediye Başkanı oldu. Bu neticeyle Çelik, Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı olma unvanını kazandı.

Toplam 1983 seçmeni olan Kalkım Beldesinde bağımsız aday Zeynep Çelik, yüzde 47.91 oranında oy alarak başkan seçildi. Çelik'i yüzde 40.00 ile AK dayı İbrahim Taşkın takip etti.

Babasına 35 kurşunlu saldırı

Daha önce Çelik'in babası da belediye başkan adayı olmuştu. Kalkım Beldesi’nde bağımsız belediye başkan adayı olan iş adamı Mehmet Çelik’in bulunduğu araca geçtiğimiz Şubat ayında silahlı saldırı düzenlenmişti. Aracına toplam 35 mermi isabet eden iş adamı, giydiği çelik yelek sayesinde ölümden dönmüştü.

Oktay Saral ile yan yana

Zeynep Çelik'in ayrıca sosyal medyası da dikkat çekiyor. "Amcam" dediği kişi ile beraber çekindiği fotoğrafını paylaşan Çelik'in notu şöyle:

ekran-goruntusu-2024-04-01-182828.png

"Sayın Cumhurbaşkanı’mızın Başdanışmanı, çok değerli amcam; Sayın @oktaysaral ‘a nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederiz."

Editör: Cüneyt Karaoğlan