Ordu Büyükşehir Belediyesinin mezbelelikten kurtararak herkesin akın ettiği bir alana dönüştürdüğü Turnasuyu Kordon Park’ta çeşitli türlerde ağaç ve çalı dikilerek yeşillendirme çalışmaları yapılıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülyalı ilçesi Turnasuyu Mahallesi’nde denize sıfır konumda hayata geçirilen Turnasuyu Kordon Park vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Her hafta sonu güneşli havaların tadını çıkartmak isteyen aile ve arkadaş grupları Kordon Park’a akın ediyor. Kimi piknik yaparken kimisi ise kahvesini yudumlayarak manzaranın keyfini çıkarıyor.

Hem Güzelleşi̇yor Hem Yeşi̇lleni̇yor (6)

TURNASUYU KORDON PARK’TA YEŞİL SEFERBERLİK

Ordu Büyükşehir Belediyesi de Ordu’ya kazandırdığı bu alanı daha da yeşillendirmek için ağaç, çiçek ve çeşitli türlerde bitkilerle donatıyor. Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda sulama tesisatları yapılmış 3 bin 800 metrekare yeşil alan kazandırdı. Bununla yetinmeyen Büyükşehir Belediyesi alana söğüt, süs armutu, süs elması, akasya, gladiçya, top alev, şekilli leylandi, lale ağacı, top şimşir, akçaağaç, atlas sediri, ladin, yayılıcı ardıç, ortanca, alev çalısı, kar topu, yayılıcı taflan, hedera ve sığla ağacından oluşan toplam 413 türde ağaç ve çalı dikimini gerçekleştirdi.

Editör: Ahmet Yıldız