Ordu'da ilçe ayrımı gözetmeksizin her ilçeye yatırım yapılan 5 yılda Ulubey’de nasibini aldı. 143 km asfalt ve beton yol ile dış cephe gibi daha birçok yatırımın hayata geçirildiği Ulubey’in değerine değer katıldı.

ulubey belediyesi

“ULUBEY İLÇEMİZE 117 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK”

Açılış ve temel atma töreninde Ulubeylilere seslenen Başkan Güler, 5 yıl içerisinde Ulubey ilçesinde 117 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını ifade etti.

Başkan Güler şöyle konuştu:

“Büyükşehir olarak sadece 5 yılda 2 bin 200 km’lik yol ağını konfora kavuşturduk. Bununla da yetinmedik. Ulubey ilçemize 117 milyon TL yatırım yaptık. Bu yatırımları kendi iş makinalarımız ve ekiplerimiz ile yapıyoruz. Bizden önce bu makinalar kiralanırdı ama biz buna son verdik ve mal sahibi olduk. Şu an Ordu Büyükşehir Belediyesinin 250 tane iş makinası var. Bunları yaparken birlik ve beraberlik içinde yaptık. Bizim amacımız sizlere hizmet etmektir.”

ulubey belediyesi yeni

“İLÇEMİZE DOĞALGAZI GETİRECEĞİZ”

Bakanlığı ve mevcut görevinde Ordu’nun doğalgaza kavuşması için çalışmalar yapan Başkan Güler Ulubeylilere yeni dönemde doğalgaz müjdesi verdi.

Başkan Güler müjdeyi şu sözlerle duyurdu:

“Yeni dönemde Ulubey ilçemize doğalgazı getireceğiz. Buradan siz Ulubeyli hemşerilerimize doğalgaz müjdesini vermek istiyorum. Hanım kardeşlerimiz rahat etsin. İnşallah gelecek 5 yıl Ulubey ilçemizin yılı olacak”

“YAPTIĞIMIZ ESERLER ORTADA”

Yeni dönemde yapılacak yatırımlar ile Ulubey’in Ordu’nun yıldızı olacağını ifade eden Başkan Güler, “Biz eserlerimiz ile konuşacağız. Ben 50 yıldır bu memlekete hizmet ediyorum. Yaptığımız eserler ortada. Türkiye’mizin yeni yüzyılında Ulubey’imizi daha da ileriye götürmek için çalışacağız. Ulubey ilçemiz şehrimizin yıldız ilçelerinden biri olacak. Zaten yaptığımız çalışmalarla bunu ortaya koyduk” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Açılış ve temel atma töreninde konuşan Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan ise konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız yaptıklarını anlatmakta biraz çekinir gibi oldu. Ama biz onun yaptığını her zaman anlatacağız. Ulubey’de 2019-2024 yılları arasında yaklaşık 38 km sıcak asfalt, 80 km emisyon asfalt, 35 km beton yol yaptık. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Yeterli mi değil, eksiklerimiz var. Biz bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Başkanımız Hilmi Güler’in ne zaman kapısını çalsak kapı sonuna kadar bize açıldı.”

ulubey beleidye açılış

AÇILIŞ VE TEMEL ATMA BİR ARADA

Ulubey’de 5 yılda yapılan bazı yatırımların açılışı ve yapılacak olan yeni projelerin temeli atıldı. Ulubey Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen törende 153 km asfalt ve beton yol, ilçe merkezinde dış cephe giydirme 1. etabı, kapalı spor salonu, Ulubey Belediye Binası ile Büyükşehir Belediyesi ve Ulubey Belediyesi iş birliğinde yapılacak olan küçük sanayi sitesi ve 500 kişilik tribünün temel atma töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen organizasyona 5 yıldır aldıkları yatırımlar ile memnuniyetlerini ifade etmek isteyen çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi.

Editör: Berrin KESKİN