Giresunlu dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in adına memleketi Şebinkarahisar ilçesindeki tarihi Taşhanlar’da sergi alanı oluşturmak için çalışma başlatıldı.

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde turizm çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayda Şebinkarahisar’daki Taşhanlar başta olmak üzere bölgedeki kültür varlıklarının turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı. Proje kapsamında ilçedeki Taşhanlarda dünyaca ünlü Şebinkarahisarlı fotoğraf sanatçısı Ara Güler adıyla da sergi alanı oluşturulması planlanıyor.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, ilçede hayata geçirmeyi düşündükleri turizm hamlesi ve Ara Güler Sergi Alanı projesi hakkında yaptığı açıklamada, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Ahmet Şimşek, DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, Giresun DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ, Doğuş Grubu Sanat Danışmanı Çağla Saraç, Puhu Tv İçerik Müdürü Eda Göklü, Bakan Danışmanı Yavuz Karaer’in katılımları ile kaymakamlığımız ve belediyemiz uhdesinde turizm çalıştayı gerçekleştirdik. İlçemizde yer alan başta ’Taşhanlar’ olmak üzere kültür varlıklarımızı ziyaret ederek, turizme kazandırma adına düzenlenen bu çalıştayda geleceğe yönelik yol haritası hedeflendi. Doğuş grubunun destekleri ile Taşhanlarda ’Ara Güler Sergi Alanı’ oluşturma, DOKA ve DOKAP işbirliğiyle turizm gezi rotası ve ilçe tanıtım materyallerinin oluşturulması adına yönelik görüşmelerin gerçekleştirildiği çalıştayımızın olgunlaşarak ilçemize katkı sağlaması hedeflenmektedir" dedi.

Kaynak: iha