Ünye Belediyesi tarafından öğrencilere Kişisel Gelişim ve İnsan İlişkileri konulu "İnsana Yolculuk" söyleşisi sunuldu. 1'nci Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula öğrencilerle buluşarak deneyimleri ve öğrencilerin geleceğine yönelik planları hakkında sunum gerçekleştirdi. Sula’nın söyleşisi beğeni ile izlendi.

Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen Kişisel Gelişim ve İnsan İlişkileri konulu program beğeni ile izlendi. “İnsana Yolculuk" söyleşisinde 1'nci sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi ve Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Kişisel Gelişim ve İnsan İlişkileri konularında öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

Resim 2024 05 14 100109829

Sula “İnsanların Sizi Ne Zannettiği Değil, Sizin Kim Olduğunuz Önemlidir”

Sula’nın sunumu dikkatle dinleyen öğrenciler geleceğe yönelik planlar konusunda fikir sahibi oldu. Sula sunumunda, “ Önemli olan makamlar değil, o işi ne kadar iyi yaptığın ve ne kadar insana dokunduğundur. Ben bir insanın devlete olan sevgisini fikirlerinden değil, yaptığı işi ne kadar iyi yaptığından anlarım. Dünyada büyük oyunlar oynanıyor. Ben sizi size anlatmak, sizin ne kadar önemli olduğunuzu hissettirmek için buradayım. Öğrencilerin kalbine temas etmek çok önemlidir. İnsanların sizi ne zannettiği değil, sizin kim olduğunuz önemlidir” dedi.

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Birinci Sınıf Emniyet Müdürü, Sanatçı, Şair, Eğitimci Ahmet Sula tarafından hazırlanan 15 Temmuz belgeseli öğrencilere izletildi.

Söyleşi sonrası Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel Sula’ya çiçek takdim ederken Ünye Kaymakamlığı adına Ünye Milli Eğitim Şube Müdürü Telat Aktaş plaket takdim etti.

Gürel, “Geçmişimizle Her Zaman Gurur Duyuyoruz”

Sula’ya teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, “Birçok badirenin el birliğiyle üstesinden gelen bir millet olarak geçmişimizle her zaman gurur duyuyoruz. Bugün bir kez daha bunu gerek gösterilen 15 Temmuz Belgeseli ile gerekse Ahmet Müdürümüzün anlattıklarıyla görmüş olduk. Öğrenci kardeşlerimizle birlikte keyifli zaman geçirerek geleceğe dair önemli bilgiler edindik. Ahmet Sula’yı Ünye’mizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Editör: Ahmet Yıldız