Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, uzun süredir beklenen alan bazlı destek ödemelerinin yarın itibariyle üreticilerin hesaplarına yatırılacağının müjdesini verdi.

Mazot ve gübre desteklerinin yaklaşık bir buçuk ay önce hesaplara yattığını fakat alan bazlı destek ödemelerinin geciktiğini belirten Başkan Akça; “Nisan ayının ortalarına kadar ödenmesi gereken alan bazlı destekler, bu süre içinde henüz ödenmedi. Yoğun çabalarımız sonucunda ise ödemeler, üreticilerimizin hesabına 10 Mayıs 2024 Cuma günü saat 18:00’dan itibaren Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacak” dedi.

Ordu’da, Herkes Taşın Altına Elini Koydu!

Başkan Akça, bu süreç içerisinde başta Genel Başkan Şemsi Bayraktar olmak üzere emeği geçen herkese şu sözlerle teşekkür etti;
Bu süreç içerisinde hakikaten yoğun bir mesai harcayan Sayın Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’a çok teşekkür ediyorum. Burada çok büyük bir hassasiyetle konuyu takip etti.

Aynı zamanda iktidar ve muhalefet milletvekilleri arkadaşlarımız, kardeşlerimiz ve abilerimize de buradan çok teşekkür ediyorum. Kendileri de gerek mecliste gerekse sosyal medya ve basın araçları vasıtasıyla da bu işin biran önce ödenmesiyle alakalı çok uğraşta bulundular. Ben bu işin ödenmesinde, “geciken bir çabuklaşmasında” hakikaten özverili ve yoğun bir takip gösteren ziraat odası başkanlarıma da teşekkür ederim. Muhalefeti ve iktidarı olsun bu süreçte herkes muhteşem bir manevi destek verdi, Allah hepsinden razı olsun.” diye konuştu.

Üreticilere İlaç Gibi Gelecek

Akça, üreticilere hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, "Bu ödemeler, tam gübre ve ilaç atma dönemine denk geliyor. Özellikle bölgemizde kahverengi kokarca ile mücadele dönemi başlamış durumda. Cuma günü hesaplara yatırılacak olan bu alan bazlı ödemeler, üreticilerimize önemli bir destek olacaktır. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu.

Muhabir: İLKNUR AKÇAY