Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu İl Sağlık Müdürü Op.Dr. Dursun Tüzün ve diğer il kurum temsilcileri, "100 Yıldır Aynı Aşkla ve Heyecanla" başlıklı Bakanlık sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Sergide sağlık sektörünün 100 yıllık geçmişi ve değişimleri anlatılırken, sağlık çalışanlarının fedakarlıkları ve vatanlarına duydukları aşk vurgulandı.

Serginin açılışında konuşan Vali Muammer Erol, 100 yıl öncesine gönderme yaparak, o dönemde de sağlık çalışanlarının işlerini aşkla yaptıklarını ve vatanlarına hizmet ettiklerini söyledi. Sağlık sistemlerinin geliştiğini ve teknolojiyle desteklendiğini ifade eden Vali Erol, 100 yıl boyunca değişmeyen tek şeyin, sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı olduğunu vurguladı.

Vali Erol, "100 yıldır aynı aşk ve heyecanla memleketin dört bir yanına şifa oluyoruz, umut oluyoruz. Cumhuriyetimize hayat veriyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun" dedi.

Sağlık Müdürü Op.Dr. Dursun Tüzün ise serginin, sağlık sektörünün 100 yıllık geçmişini ve değişimlerini anlatmak için düzenlendiğini belirtti. Sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarının altını çizen Tüzün, sağlık sisteminin gelişmesi ve teknolojik yeniliklerin sağlık hizmetlerine katkısını vurguladı.