TFF 3. Lig Play-Off 3. Tur mücadelesinde 52 Orduspor evinde Aliağaspor FK’yı ağırladı. Yeni Ordu Stadyumunda oynanan mücadelede 52 Orduspor rakibini 1-0 mağlup etmeyi başardı.

Karşılaşmaya her iki ekip de temkinli başladı. Karşılıklı top kayıplarının yüksek oranda gerçekleştiği mücadelenin ilk yarım saati top kapma savaşına sahne oldu. Taraftarı önünde galibiyet elde ederek deplasmana avantajlı gitmek isteyen 52 Orduspor ilk devrede aradığı net fırsatları bulamadı.

Deplasman ekibi Aliağaspor FK, 52 Orduspor’a göre daha kontrollü bir oyun sergileyince mücadelede pozisyon konusunda kıtlık yaşandı ve taraflar devre arasına 0-0 eşitlikle girdi.

İkinci devreye hızlı giren 52 Orduspor taraftarının da etkisiyle daha fazla pozisyon bulmaya başladı. Dakikalar 62’yi gösterdiğinde 52 Orduspor’da sahneye Anıl şahin çıktı. Ceza sahası içinde buluştuğu topa gelişine sol ayağı ile yarım vole vuruşu yapan oyuncu Mor Beyazlıları Aliağaspor FK karşısında 1-0 öne geçirmeyi başardı.

Whatsapp Görsel 2024 05 15 Saat 20.21.10 43C27306

Yeni Ordu Stadyumunda kritik mücadelede 1-0 öne geçen 52 Orduspsor golden sonra daha kontrollü oynamaya başladı. Skor avantajını elde eden Mor Beyazlılar kalan dakikalarda rakip kaleyi bulduğu toplarla hızlı çıkarak tehdit etmeye çalıştı.

Deplasman ekibi Aliağaspor ise golden sonra beklenen reaksiyonu veremedi. İstediği pozsiyonları 52 Orduspsor kalesinde bulamayan İzmir ekibi duran toplardan gol şansı yakalamaya çalışsa da bundan da eli boş döndü.

Taraftarı önünde 1-0’ın getirmiş olduğu avantajı başarılı bir şekilde koruyan 52 Orduspsor TFF 3. Lig Play-Off 3. Tur ilk karşılaşmasını evinde tek golle kazanmasını bildi.

Editör: Ahmet Yıldız