CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Ordu Altınordu İlkokulu TÜGVA tarafından işgal edilip çocukları reklam aracı olarak kullandığını iddia etti. Adıgüzel paylaştığı mesajda;

“Ordu Altınordu İlkokulu TÜGVA işgali altında durumu yerinde tespit edip hukuksuz işgali ortaya koyduk.

Eğitim öğretim devam ederken uyduruk bir protokol çerçevesinde her yerde TÜGVA bayrakları reklam kampanyası var. Eleman devşiriyorlar.  Altınordu Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile okul müdürünün maharetinde yapılan bir iş.

Içeriğine bakınca Kur'an kursu zaten Diyanet'in işi TÜGVA'nın burada ne işi var?  Diğer konular sportif faaliyet, kitap okuma, sosyal aktivite imiş. Bunları bu okul eksik mi yapmış, açık mı kalmış da TÜGVA'yı çağırmış.

1 Temmuz'da bitecek olan eğitim sezonu devam ederken 23 Haziran'da bu işgale kim izin verdi?

Hesap verin...

En enteresanı da sonradan gelişti. Bizden hemen sonra, TÜGVA il temsilcisi okulun hâkimi gibi yerel bir TV kanalını çağırıp aralarında ilkokul çocukları da etrafına toplayıp (yasadışı izin dahi ilkokul çocuklarını kapsamıyor iken), TÜGVA flamalarını da çocukların arkasına koyarak, TÜGVA reklamı yaptırdı.

Okul müdürünün gözü önünde anayasal suç işlendi. Devletin korumasındaki küçücük çocuklar TÜGVA reklamı için TV'ye reklam çekiminde kullanıldı” ifadeleri ile hesap verin dedi.

Editör: Gülüşan Tuğran