Kadem Ekşi ismi siyasi taraflar başta olmak üzere internet kullanıcıları tarafından oldukça fazla sorgulanan aramalar arasında girdi. Peki, Kadem Ekşi kimdir? Ak Parti Maltepe Belediye başkan adayı Kadem Ekşi hangi görevlerde bulundu? İşte Kadem Ekşi'nin hayatı...

kadem ekşi kimdir nereli

KADEM EKŞİ KİMDİR?

Kadem Ekşi, Rize'de 1965 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Maltepe'de bitirdi. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Ekşi, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde mühendis olarak çalıştı. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliklerinde bulunan Ekşi, Türk Kızılay'ın İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüttü.
Konut yapımı ve yer bilimleri kapsamında zemin ile geoteknik proje çalışmaları yürüten Ekşi, "Depremler, Dirençli Şehirler ve İstanbul" adlı kitabı yazın dünyasına sundu.

İBB Meclis Üyeliği, Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu Başkanlığı görevlerini ifa eden Ekşi, evli ve iki çocuk babası. Kadem Ekşi, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için Ak parti Maltepe Belediye başkan adayı olarak ismi açıklandı.

 

Editör: Berrin KESKİN