İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Enver Yılmaz ile ortak yönlerine dikkat çektiği açıklamasında, “O da Ak Parti’nin kurucuları arasında, ben de kurucular arasındaydım ve bazı şeyler kafa yatmadığı için ayrıldım” ifadelerine yer verdi. Enver Yılmaz’ın Ak Parti’den ayrıldıktan sonra hiçbir siyasi çekişmeye yer vermediğine, parti hakkında incitici sözler kullanmadığına dikkat çeken Meral Akşener, Yılmaz’ın siyasi ahlakına olan güvenine dikkat çekti.

meral akşener ordu

Meral Akşener’in parti il binasındaki açıklamaları şu şekilde yansıdı:

“Sayın Enver Yılmaz Başkanımız ve ilçe belediye başkan adaylarımızın bir bölümünü açıklamak üzere geldik. Parti kuruldu, şehirlerimizi gezmeye başladık ve il başkanlıklarımızı şenliklerle açtık. Yerel seçimler derken sokaklarda haldır huldur gezdik. Buralara çok vakit harcayamadım. Peşinden pandemi süreci geldi. Ordu il binamızı çok beğendim. İlk defa Ordu’da burada il başkanlığımızda basın toplantısı yapıyoruz. Bugün Enver Başkanımız ve diğer ilçe başkan adaylarımızı açıklayacağız ve Ordumuzda hizmet yarışını başlatacağız"

“Enver Bey Adına Heyecanlıyım! Ortak Noktamız Var”

“Enver Bey partimizin Odu adayıdır. Bu benim için ekstra heyecan verici bir durum. Birlikte çalıştık. Hem siyasetin en başlangıç noktasından hem de belediye başkanlığı görevi yürütmüş ve milletvekilliği görevlerinde bulunmuş. Yasamayı, hukuku bilen bir isim ve yerelde hizmet nasıl yapılır biliyor.

Bir ortak özelliğimiz var. O da Ak Parti’nin kurucu il başkanı, ben de Ak Parti’nin en başında kurucular arasında yer alan bir insandım ama bazı şeyler kafama yatmadığı için ayrıldım. Her ikimiz de şimdi İYİ Parti’de yer alıyoruz.

Yollar kapandı ve bazı şeyle uymadığı için ayrıldık. Biz ayrıldığımız andan itibaren Ak Parti’nin eylemlerinin, verdiği sözleri tutmadığını gördüm ve eleştirilerimi sürdürdüm. Buna karşılık Enver Başkanımız Ak Partiye karşı tek bir incitici sözde bulunmamıştır.

Başka siyasi parti görüşlerinde olup da Orduya hizmet isteyenler, Ordu’dan iki kutuplu sistemin girmesini isteyenlerden Enver Başkanımız için destek bekliyoruz. Bu siyasi ahlak konusunda çok net olan ve hizmet odaklı çalışacak olan Enver Yılmaz’ı siz değerli Ordulu hemşehrilerimize emanet ediyorum. İnşallah hayırlı hizmetlerde bulunur.”

meral ekşener22

“Ordu’ya Hizmeti İbadet Bileceksiniz”

Konuşmasını, basın huzurunda Ordu Büyükşehir belediye Başkanı Enver Yılmaz’a yerel seçim süreci ve sonrasına ilişkin ilk talimatlarını veren Genel Başkan Meral Akşener, burada parti bayrağından çok Türk Bayrağına vurgu yaptı. Akşener’in Enver Yılmaz ile diyaloğu şu şekilde oldu:

“İYİ Parti logosu burada duruyor. Başkanım seçildiğin gün parti logosunu yakandan çıkaraksın ve Türk Bayrağını takacaksın. Ordu’ya hizmet edecek ve hizmeti ibadet bileceksin.

Şuna şu işi ver, buna bu işi ver diye ararsam beni tüm Ordu’ya ifşa edin. Ordu’ya hizmeti bir ibadet olarak göreceksiniz.”

Editör: Berrin KESKİN