Ordu'nun doğal güzellikleri, yeşili ve mavisiyle birlikte Altınordu'nun standında bulunan nitelikli içecekler, fuarın en dikkat çeken noktalarından biri oldu. Altınordu Belediyesi, İstanbul'da düzenlenen bu etkinlikle birlikte hem şehir sakinlerine hem de diğer ziyaretçilere yöresel lezzetleri ve kültürüyle unutulmaz bir deneyim sundu. Peki, Hangi ürünler en çok dikkat çekti? Ordu Tanıtım günlerine katılan vatandaşlar Altınordu Belediyesi hakkında ne dedi?

Altınordu Belediyesi'nin standında konuklara sunulan eşsiz fındıklı, dağ çilekli, kivili ve üzümlü kahveler, belediyenin kendi üretimi olan organik elma suları, sadece lezzetleriyle değil aynı zamanda tematik sunumlarıyla da büyük ilgi gördü.

7-3

Başkan Aşkın Tören Ve Eşi Ayfer Tören Büyük Takdir Topladı

Başkan Aşkın Tören, İstanbul Yeni Kapı Sahili etkinlik alanında 4 gün boyunca devam eden Ordu Tanıtım Günlerinde ziyaretçi akınına uğrayan Altınordu Belediyesi standında gurbetteki binlerce Ordulu hemşehrisinin yanı sıra birçok siyasetçi, işadamı ve sporcuyu da ağırlayarak yoğun katılımlı bir etkinliği geride bıraktı.

Misafirlerini, eşi Ayfer Tören ile birlikte ağırlayan Başkan Tören, konuklara belediyenin yatırım proje ve hizmetler ile ilgili bilgi verirken her biriyle de ayrı ayrı fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmedi. Başkan Tören, ulusal ve yerel birçok basın kuruluşuna verdiği mülakatlar ile Altınordu’da yürütülen çalışma proje ve hizmetleri anlatırken, şehrin tanıtımı noktasında da çalışmalarını fuar boyunca devam ettirdi.

01-1

Başkan Tören “Ordumuz, Altınordumuz Çok Müstesna Çok Özel Şehir”

Altınordu Belediyesi Standının ziyaretçi akınına uğradığını ifade eden Başkan Tören, “Bu yıl ki tematik standımızdaki formumuz, Türkiye cumhuriyeti devletimizin Türkiye yüzyılı perspektifinden yola çıkarak şehrimizin kadim Anadolu  irfanının değerleriyle mayalanmış özelliklerini, güzelliklerini öte yandan mutfağını folklorunu hemşehrilerimize sunduğumuz, misafirlerimize tanıttığımız ve şehrimizi turistik açıdan ziyaret edilecek yerler arasında görmeleri adına gezi rotalarımızı, inanç rotalarımızı, gastronomi rotalarımızı ve tüm zenginliklerimizi değerlerimizi anlattığımız çok yoğun ilgiyle karşılaştığımız bir festival oldu." dedi.

Başkan Tören, organizasyonda emeği geçenlere de teşekkür etti.