AK Parti Ordu Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in, geçtiğimiz aylarda müjdesini vermiş olduğu (BAHAR) projesi için yer araştırma çalışması devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın şimdiye kadar 10 büyükşehirde yatırım programına almış olduğu Bağımlı Hastalar için Rehabilitasyon Merkezi (BAHAR) Projesinde, Ordu’nun da 2024 yatırım programına alınan illerden biri olması, bölge sakinleri tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştı.

Yaklaşık 100.000 metrekare alana inşa edilecek olan projede, içinde AMATEM ve ÇEMATEM'in de bulunacağı tesisin nereye inşa edileceği ise merak edilen diğer bir konu olmaya devam ediyor.

Yer Arayışı Devam Ediyor

Ordu İl Sağlık Müdürü Dursun Tüzün, Ordu’da Şehir Hastanesi’nden sonra yapılacak olan en büyük yatırım olduğunu belirttiği BAHAR Projesi hakkında, son durumu ile ilgili gazetemize yapmış olduğu açıklamada, arsa belirleme çalışmasının devam ettiğinin altını çizdi. 

Projenin yapılacağı yer için birkaç alternatif alan olduğunu söyleyen Müdür Tüzün, alanın daha iyi bir yer olması için uğraştıklarını ifade etti.
Alternatif Yerler Konuşulacak

Ulubey ve Kabadüz ilçeleri için konuşulan alanlar olduğunu dile getiren Tüzün, bu hafta Valilik koordinesinde yapılacak olan toplantıda alternatif yerlerin konuşulacağını söyledi.

Editör: Ahmet Yıldız