CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel dün akşam TV52 ekranlarına konuk oldu. Milletvekili maaşlarının yetmediğinden yakınan Adıgüzel, giderlerinin çok fazla olduğunu söyledi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, milletvekili maaşlarının yetersiz olduğunu dile getirdi. TV52'de katıldığı programda açıklamalarda bulunan Adıgüzel, yeni zamlarla birlikte milletvekili maaşlarının 100 bin liranın üzerine çıkmasına rağmen kendisine bu paranın yetmediğini belirtti.

"Maddi Durumum Değişti"

Adıgüzel, milletvekili olmadan önce sahip olduğu 3 aracından 2'sini ve 2 evinden birisini satmak zorunda kaldığını ifade etti. "Milletvekili olduktan sonra maddi durumumda ciddi değişiklikler yaşadım. Giderlerim arttı, dolayısıyla sahip olduğum bazı varlıkları satmak zorunda kaldım" dedi.

En Çok Gider: Yakıt, Düğün Takısı ve Cenaze Çelengi!

Milletvekili Adıgüzel, en büyük gider kalemlerinin yakıt masrafları, düğünlerde takı takma ve cenazelerde çelenk gönderme olduğunu belirtti. "Milletvekili olarak halkın içinde olmak, onların acı ve tatlı günlerinde yanlarında bulunmak bizim için önemli. Ancak bu da ciddi bir maliyet gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

"Milletvekili Maaşları Yüksek Değil, Asgari Ücret ve Emekli Maaşı Düşük!"

Adıgüzel yapmış olduğu bir diğer açıklamada, Milletvekillerinin maaşlarının giderlerine göre yüksek olmadığını ancak Asgari Ücret ve Emekli Maaşının olması gerekenden düşük olduğunu belirtti.

Milletvekili Maaşları Ne Kadar? 

2024 yılı temmuz itibariyle milletvekilleri 110 Bin TL maaş alıyor. Bu sırada asgari ücret 17 bin 2 TL ve En düşük emekli maaşı ise 10 Bin TL. 

Editör: Ahmet Yıldız