İYİ Parti Genel Başkanı Ordulu Müsavat Dervişoğlu, partisinin eski lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmeyi sosyal medyadan öğrendiğini belirtti. Habertürk TV'de açıklamalarda bulunan Dervişoğlu, bu görüşmeyle ilgili kendisine bilgi verilmediğini ve bu konuda muhatap alınması gereken kişinin kendisi olduğunu vurguladı.

"Muhatap Olarak Ben Alınmalıydım"
Habertürk TV'ye konuşan Dervişoğlu, "İYİ Parti'nin genel başkanı ben iken, Sayın Erdoğan'ın Sayın Akşener ile görüşmesi beni doğrudan ilgilendirir. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi," diye konuştu. Akşener'in görüşme sonrasında kendisini bilgilendirdiğini söyleyen Dervişoğlu, Erdoğan ile Türkiye'nin sorunları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

"Partimizin Geçmişine ve Geleceğine Zarar Verecek Adımlara Müsade Etmem"
Görüşmenin kendisi açısından bir problem teşkil etmediğini, ancak görüşmeyi olumlu karşılamadığını dile getiren Dervişoğlu, "Bazı insanlar kapasitelerinin üstünde işlere kalkışırlarsa, benden beklenmedik bir tepki görebilirler. Ben bu partinin genel başkanıyım ve partimizin geçmişine, bugününe ve geleceğine zarar verecek adımlara müsade etmem," dedi.

Dervişoğlu, ayrıca Akşener'in kendisine görüşmenin içeriği hakkında bilgi verdiğini ve Erdoğan ile Türkiye'nin çeşitli konuları üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti. "Ben kimsenin memuru değilim," diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Gülüşan Tuğran