Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Araştırma Görevlisi Korhan Topcu’nun ‘Gözlerin’ adlı filmi, 24. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde En İyi Kısa Film Ödülüne layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TRT 12 Punto destekleriyle gerçekleştirilen Gözlerin isimli kısa filme; belgesel, kısa film ve uzun metraj kategorilerinde filmlerin yarıştığı Almanya’nın köklü festivallerinden olan, 24. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde, 92 proje arasından, önce finalist 11 proje arasında seçildi ve ana jüri tarafından En İyi Kısa Film Ödülü verildi.

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen ödül törenine Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer ile sinema ve televizyon sektöründen çok sayıda yönetmen, yapımcı, senarist ve oyuncu katılım gösterdi. Düzce Üniversitesi Akademisyeni Korhan Topcu’ya ödülü yönetmen ve yapımcı Taha Feyizli tarafından takdim etti.

Topcu, festivalin tüm paydaşlarına ev sahiplikleri ve misafirperverliklerinden dolayı, ön jüri ve ana jüri üyelerine de Gözlerin’i bu ödüle layık gördükleri için teşekkür etti.

Korhan Topcu ilk profesyonel kısa film projesi “Gözlerin” ile birçok festivalde izleyiciyle buluşmalarının kendileri için mutluluk verici olduğunu dile getirirken; bu başarıların; öğrencisi, akademisyeni ve idari birimleriyle Düzce Üniversitesi paydaşlarının desteklerinin doğal bir sonucu olduğunu ifade etti.

Kaynak: iha