12-16 Mayıs “Engelliler Haftası” münasebetiyle, Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu öğrencileri, Ali Rıza Demircan İlkokulu Özel Eğitim öğrencileri ve Meşebükü Özel Eğitim öğrencileri Fatsa Belediyesi Engelsiz Kafe’de gerçekleşen programda bir araya geldiler.

Anaokulu Öğrencileri çizdikleri resimleri Özel Eğitim öğrencilerine vererek sevgilerini dile getirdiler. Engelsiz Kafede birbirleriyle kaynaşan öğrenciler, nezih mekânın tadını çıkardılar ve unutamayacakları bir gün yaşadılar.

438089253 867291748767588 1774070387382889914 N

“Engelsiz Kafede, Engelleri Hep Birlikte Sevgiyle Aşıyoruz”

Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu Müdür Yardımcısı Rüveyda Enginar, “Engelliler haftası münasebetiyle, Fatsa ilçemizde bulunan Engelsiz Kafe’yi anaokulu öğrencilerimizle birlikte ziyaret etmek istedik. Öğrencilerimiz bu kafenin engelleri kaldırmaya yönelik bir tasarımının olduğunu, engelsiz bir yaşamı mümkün kıldığını, özel bireylerle bizleri bir araya getirme fırsatı sunduğunu yaşayarak gördüler. Özel eğitim öğrencileriyle burada bir araya gelen anaokulu öğrencilerimiz, çizmiş oldukları resimleri onları çok sevdiklerini söyleyerek verdiler. Çok duygulu anlar yaşadık. Ayrıca işletme çalışanları güler yüzleriyle, yardımseverlikleriyle bizleri çok güzel ağırladılar. Fatsa Belediyemize ve Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’a bu güzel hizmetleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Editör: Gülüşan Tuğran