Enver Yılmaz, Ünye mitingi öncesinde, Akçay mevkiinde yaptığı açıklamada, yakasında Türk Bayrağı ile İYİ Parti ev sahipliğinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yola çıktığını söyledi.

Başkan adayı Enver Yılmaz, Ünye Cumhuriyet Meydan’ında vatandaşlara hitaben konuştu. Kendisine İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Rıdvan Yalçın, İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı, Ünye İlçe Başkanlığı ve ilçe belediye başkan adayları eşlik etti.

Dervişoğlu: "Birlik beraberlik Nasıl Oluyormuş Gösterceğiz"

İYİ Parti İzmir Milletvekili, Ordulu siyasetçi Müsavat Dervişoğlu da burada bir söz alarak,

"Hayatım boyunca en büyük isteğim, siyasetin emin ve ehil kişilerle yapılmasıdır. Ünyemiz için Ahmet Arpacıoğlu, yarım kalan hizmetlerini tamamlamak üzere burada. Siyasetin kucaklayıcı dilini kullanmaya gayret ettik her zaman. Ve bu Ünye meydanımız bugün birliği ortaya koyuyor. Kampanya döneminde de sizlerle birlikte buralarda olacağız. Bu memleketin bir evladı olarak ben de burada olacağım. Allah bizleri, sizlerin hzuurunda yere baktırmasın. Birlik beraberlik nasıl oluyormuş, Ordu'dan başlayarak ürkiye'ye göstereceğiz Allah'ın izniyle. Kıymetli Belediye Başkan adayımızın şahsında "İnanların kazanacağını gösterceğiz".

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün bu meydanı dolduran kıymetli kardeşlerime gönülden teşekkür ediyorum. Ünye beni ben Ümyeyi tanırım. Şöyle kenarlarda durup hafif çekingen olanlar, arkamda duranlar var. Gelin hep beraber kol kola yürüyelim. Siz çağırdınız ben geldim. Sizi sevdiğimi biliyorsunuz, Ünyemize ne kadar hizmet yaptığımızı biliyorsunuz. Ayrıldığımızın ardındnan 5 buçuk yıl içinde nasıl özlemişim sizi biliyor musunuz?

Ordu Büyükşehir'in Borcu 180 Milyon'dan 4 Milyar Lira'ya Çıktı!

Ben Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden ayrıldığım zaman 180 milyon TL borcu vardı Büyükşehir Belediyesinin. 66 Milyon TL de para vardı kasasında. Sadece iller bankasından kredi çekmiştim. Şuanda Ordu Büyükşehir belediyesinin 82nin üzerinde çekilmiş kredisi var. 180 milyon borç tam 4 milyar TL oldu. Şimdi soruyorum ben Ünye'ye. Ünyedeki hizmetleri kıyaslayın 4 milyon borçtan size ne düştü? Ünye bu hizmetsizliği hakl ediyor mu?

Benden Sonra Recep Kara Yiğidimizi Sağa Sola Sürdüler

Ben Recep Kara'mızı Ordu'ya getirmek için mücadele verdim. Ben görevden ayrıldım ve birkaç ay sonra Recep Kara yiğidimizi Akkuş'a sürdüler, oraya buraya sürdüler. Memleketimizin yiğit evladı bunu hak ediyor muydu? Biz bu sorunların çözümü için geliyoruz. Ordu'ya Ünyeye neler yapacakalrımız da belli. Önümüzdeki günlerde neler yapacağımızı tek tek anlatacağız. 

Ordu kabuğunu tam kırdı derken görevden ayrılma durumumuz oldu. Altınordu ilçesinde 4 yıldır çivi çaklamıyor. İmar yasağı var. Tüm bu ve bunun gibi sorunları çözmek için buradayız.  Ben kavga etmekten hiç hoşlanmadım. Ben mücadele etmekten hoşlandım. Benim mücadelem Ünye için, benim mücadelem Ordu için. Şimdi zor bir görev üstlendim. Bundan sonrası için bana destek vermeye devam edecek misiniz. Gelin kol kola, arkamda değil, önümde, yanımda olun, birlikte 31 Mart günü sandıkları hep birlikte patlatalım. Rahmetli Erbakan hocam derdi ki, inanç tekeden süt çıkartır. Biz tekeden süt çıkarmak üzere buraya geldik. Allah hepinizden razı olsub. Sağ olun var olun.

Editör: Berrin KESKİN