Yaz döneminde estetik cerrahların en fazla yaptığı işlemlerden bahseden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Emre Kıymık, "Özellikle gençlik aşısı tarzında yüzde lift etkisi oluşturan ve aynı zamanda cildi parlatan işlemler son dönemlerde çok fazla trend olmaktadır. Bunların haricinde kök hücre uygulamaları ve egsozom uygulamaları son derece arttı" dedi.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Emre Kıymık, yaz döneminde insanları en çok yaptırdığı estetik işlemler hakkında bilgi verdi. Bu yaz estetik trend olarak minimal doğal değişikliklerin çok ön planda olduğunu ifade eden Opr. Dr. Emre Kıymık, "Kişinin bariz belirgin, doğal olmayan görüntünün dışına çıkmadan, çok ciddi değişiklikler göstermeden, yüzünde çarpıcı güzel sonuçlar elde edebilmek bizim en temel prensiplerimizden biridir. Bunlarla ilgili gerek ameliyatla gerek ameliyatsız estetik işlemlerle çok güzel sonuçlar elde edebilmekteyiz. Cilt parlaklığını arttırmak en temel hedeflerimizden bir tanesidir. Yazın artan ultraviyole ışık ve güneş bizi çok ciddi manada cildimizi etkiliyor ve yaşlandırma etkisine çok sahiptir. Bu sebeple hem cildimizi korumak hem de parlaklığını ve doğallığını ön plana çıkarmak üzerek kurguluyoruz yaptığımız işlemleri" diye konuştu.

"Cilt parlaklığı, eksozom ve kök hücre işlemleri"

Dr. Emre Kıymık yaptıkları işlemler hakkında şunları söyledi:

"Ameliyatla olarak yaptığımız işlemlerde ise izleri minimumda tutup güneş ışığı çok görmeyecek şekilde planlamalar yaparak bu cerrahileri gerçekleştirmek istiyoruz. Özellikle güneş ışığının izler üzerinde hafif leke bırakması yaz döneminde çok sık gördüğümüz şeylerden bir tanesidir. Muhakkak her hastamıza yaptığımız gerek ameliyatta gerek ameliyatsız işlemlerden sonra muhakkak güneş kremi öneriyoruz. Güneş kremi kullanımı bu yaz dönemlerinde çok önemli ve değerlidir. O yüzden kimse güneş kremi kullanmayı ihmal etmesin ve muhakkak ki muhakkak gündüz ve öğlen saatlerinde güneşin çarpıcı çok yüksek şiddetle çarptığı zamanlarda dışarıda kendini korunarak dışarıda bulunsunlar veya daha öğleden sonraki saatlerde gün içinde aktif olmak çok daha kıymetli oluyor. Özellikle gençlik aşısı tarzında yüzde lift etkisi oluşturan ve aynı zamanda cildi parlatan işlemler son dönemlerde çok fazla trend olmaktadır. Bunların haricinde kök hücre uygulamaları ve eksozom uygulamaları son derece arttı. Kök hücre uygulamaları özellikle cildin yenilemesini, parlaklığını ve dokunduğunuzdaki cilt kalitesindeki artışı çok bariz belirgin şekilde görmekteyiz ve adından önümüzdeki 5-10 yıl boyunca çok sık duyacağımız özellikle eksozom uygulamaları da cilt üzerinde inanılmaz güzel sonuçlar vermektedir."

Kaynak: iha