Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), 19 Ocak 2024 Cuma günü düzenlenen "Girişimci Kadınlar Zirvesi" programı ile Türkiye'nin önde gelen kadın girişimcilerini ağırladı. TOBB Ordu Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen etkinlik, Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derya Bostancı, Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Levent Karlıbel ve birçok önemli ismin katılımıyla gerçekleşti.

Programın açılışında Fotoğrafçı Mehmet Şenocak'ın hazırladığı Ordu tanıtım slayt gösterisi izleyicilere sunuldu. Protokol konuşmalarına geçildiğinde ise Ordu Valisi Muammer Erol, "Ordumuz ve Ordulu'nun karnesi" adını verdiği bir sunumla kent hakkında bilgi verdi ve gelecek hedefleri konusunda bir yol haritası oluşturacaklarını ifade etti.

Ordu TSO Başkanı Adil Levent Karlıbel, Türkiye'nin en küçük büyükşehrinde yaşadıklarını belirterek, "Kadın yoksa yarım kalıyoruz. Sizin ufkunuzla büyümek çok daha kolay. Zekamızı annelerimizden alıyoruz. Bizi yönlendirin, bize şekil verin, bizim buna ihtiyacımız var." şeklinde konuştu. Karlıbel ayrıca, Ordu'nun doğal güzellikleriyle tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir büyüme stratejisi izlenmesini vurguladı.

Bir 2 kişi görseli olabilir

TOBB Ordu Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Bahar Alagöz, kadın girişimcilerin toplumdaki önemini vurgulayarak, "Toplumdaki dinamiklerin kadının gücüyle artacağını gösteriyoruz. Dünya ve Türkiye'de nüfusun yüzde elli beşini oluşturuyoruz ama yeterince temsil görmüyoruz. Kadın meclisleri ile bu değişimi hızlandırabiliriz." dedi.

Programa katılan iş dünyasının marka isimlerinden Demet Sabancı Çetindoğan, Türk Dünya İş Kadınları Platformu'nu tanıtarak, "Türkiye'nin kültürünü, tarihini ve doğal güzelliklerini dünyaya tanıtmak istiyoruz. Shopsa adlı e-ticaret platformunun, kadın girişimcilere destek sağlayarak ekonomik hayata dinamizm getireceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Program, Türk Dünya İş Kadınları Platformu üyeleri ve Kültür ve Turizm Eski Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz'un konuşmaları ve teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

Editör: Ahmet Yıldız