Törene sayın Vali Muammer Erol, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan BAŞ, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Numan Öksüz, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı, Baro Başkanı Avukat Sibel Torun, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Dursun Tüzün, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş, SMMO Başkanı Ender Sönmez, Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Atilla Gürgen, Ordu EA Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Yılmaz, Eczacı Odası Başkanı Ecz. Hakan Öztekin ve birçok değerli dernek ve sendika başkanlarının yanı sıra basın ve medya temsilcileri katıldı.

Ödül töreni 3 kategoride dereceye giren öğrencilere ödüllerini verilmesiyle başladı. İlk okullar, orta okullar ve liseler olmak üzere 3 ayrı kategoride yarışan öğrenciler arasından birinci olanlar, bilgisayar tabletleri, kameralı drone'lar, akıllı saatler, ve wireless kulaklıklar gibi değerli ödüllerin sahibi oldu.

Bu anlamlı organizasyon, sağlık personeline olan saygının vurgulandığı, gençlerin sanatsal yeteneklerini sergilediği bir platform sunarak büyük bir başarıyla sonuçlandı.