Altınordu Belediyesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından hibe edilen 211 adet çöp konteynerinin dağıtımına başladı. Bugüne kadar merkez mahallelerdeki 180 noktada eskiyen çöp konteynerlerinin yenileriyle değiştirildiğini belirten Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Bizim görevimiz şüphesiz temizlemek ama hepimizin görevi doğayı kirletmemek. Daha temiz bir coğrafyada, daha temiz bir kentte yaşamak hepimizin hakkı” dedi.

ESKİ KONTEYNERLER YENİLERİYLE DEĞİŞTİRİLİYOR

Kent genelinde hizmet seferberliği başlatan Altınordu Belediyesi, temizlik çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Kısa sürede alt yapıdan üst yapıya, ulaşımdan kültür ve sanata vatandaşların hayatına dokunan Altınordu Belediyesi, kent estetiğine de özen gösteriyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığınca hibe edilen 211 adet galvanizli çöp konteynerini şehir merkezine yerleştirmeye başladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla bugüne kadar 180 noktada eskiyen çöp konteynerleri yenileriyle değiştirildi. Ekipler, diğer bir yandan ise kent genelinde 4 bin 400 noktada bulunan galvanizli çöp konteynerlerinin da bakım ve onarımını da gerçekleştiriyor. 

Whatsapp Image 2024 06 26 At 14.20.49

BAŞKAN TEPE’DEN BAKANLIĞA TEŞEKKÜR

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, hibe edilen çöp konteynerleri için Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığına teşekkür etti. Yeni çöp konteynerlerinin eskiyen konteynerleriyle değiştirilmeye başlandığını ifade eden Başkan Tepe, “Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından Altınordu Belediyemize 211 adet galvanizli çöp konteyneri hibe olarak gönderildi. Çöp konteynerleri çöp suyu ve bölgenin iklimi dolayısıyla sürekli olarak bakım-onarım ve yenileme gerektiriyor. Biz de yaptığımız incelemelerin ardından hibe edilen çöp konteynerlerini eskiyen çöp konteynerleriyle değiştirmeye başladık. Başta bakanlığımız olmak üzere emek ve katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZİM GÖREVİMİZ TEMİZLEMEK AMA HEPİMİZİN GÖREVİ DOĞAYI KİRLETMEMEK”

Belediye olarak kent genelindeki çöp konteynerlerinin bakım ve onarım çalışmalarının da yürütüldüğünü kaydeden Ulaş Tepe, “Altınordu’muzun daha temiz olması için canla, başla ve gayretle çalışıyoruz. Bu kapsamda kent genelinde bulunan 4 bin 400 çöp konteynerinin bakımını, onarımını kendi ekiplerimizle beraber yapıyoruz. Böylece şehir merkezimizi daha estetik bir görünüme kavuşturuyoruz. Bu vesileyle de Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde görevli emekçi arkadaşlarımız, kardeşlerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz şüphesiz temizlemek ama hepimizin görevi doğayı kirletmemek. Daha temiz bir coğrafyada, daha temiz bir kentte yaşamak hepimizin hakkı. Bu bilinçle hep birlikte daha temiz bir kentte yaşamayı arzuluyoruz” diye konuştu.

Başkan Tepe, çevre temizliği konusunda duyarlılık gösteren tüm vatandaşlara teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Muhabir: İLKNUR AKÇAY