Samsun’un İlkadım ilçesinde hayata geçirilen ‘Hayır Çarşısı Projesi’ ile hayırsever vatandaşların yaptığı bağışlar, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın Hayır Çarşısı Projesi sosyal belediyecilikte gönüllerde yer bulduğu kadar, hayırseverler bağışçılar tarafından da yoğun ilgi görüyor. İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen eşya yardımları sosyal belediyecilikte yeni bir sayfa açıyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın hassasiyet gösterdiği yardımlar, imece usulü ile hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında adeta bir köprü oluyor. İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi çatısı altında gerçekleştirilen hayır projelerinde muhtarların takibi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edilerek, hem maddi hem de manevi destek sağlanıyor.

“İhtiyaç sahibi ailelerin günlük ihtiyaçlarına kadar birçok yardım gerçekleştirdik”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamak için çalıştıklarını söyledi. Demirtaş, “Mobilyadan kıyafete, ihtiyaç sahibi alilerimizin günlük ihtiyaçlarına kadar birçok yardımı gerçekleştirdik. Hayır çarşımızın halkımızın ihtiyaçlarını karşılaması adına titiz bir çalışma ile gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ederek, öncelikle Kadın Koordinasyon Merkezimizde misafir ediyoruz Sonrasında ihtiyaçlarını adaletli bir şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımızın desteğini beklerken, yardımlarının en doğru şekilde kullanıldığını ve içlerinin rahat olmasını belirtiyorum. Bu güzel oluşuma gönüllü olarak destek veren değerli hanım kardeşlerime ve büyük bir hassasiyet gösteren kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

“Aldığımız yardımları ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz”

Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, “Hayırseverlerden aldığımız yardımları en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Mahalle muhtarlarımızdan yardım alarak ihtiyaç sahiplerini belirliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: iha