İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Av. Rıdvan Yalçın, parti içindeki zor günlerin sonbaharda aşılacağını ve Sn. Müsavat Dervişoğlu liderliğinde yeni bir döneme girdiklerini açıkladı. Yalçın, parti içindeki belirsizliklerin sona erdiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yalçın, İYİ Parti'nin sonbaharla birlikte yeniden güçleneceğini ifade etti. “Partimiz Sn. Müsavat Dervişoğlu ile liderini bulmuştur” diyen Yalçın, parti içindeki belirsizliklerin sona erdiğini ve yeni bir döneme girdiklerini vurguladı.

Yalçın, yerel seçimler öncesi ve sonrasında yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını, ancak bu süreci atlatacaklarına inandıklarını belirtti. Partide birkaç istifanın daha yaşanacağını ifade eden Yalçın, “Delege iradesine saygı duymayan kim varsa yolu açıktır, uğurlar ola. Hiç kimsenin milletimizin umudu olmuş İYİ Parti’ye kişisel kariyer planı dahilinde muamele etmesine izin vermeyeceğiz. Gerekiyorsa yeniden başlayacak, küllerimizden yeniden doğacağız” dedi.

Yalçın, yaz aylarında tüm ülkeyi dolaşarak siyasetin hızlanacağı sonbaharı İYİ Parti’nin ikinci baharına çevireceklerini söyledi. Karadeniz Bölgesi’nin yiğit ve vatansever halkına seslenen Yalçın, bölgenin evladı Müsavat Dervişoğlu etrafında birleşerek tarih yazma çağrısında bulundu. “Bu vesile ile her birinize saygı ve selamlarımı sunuyor, her birinizi safımızda, vatan nöbetine davet ediyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Editör: Gülüşan Tuğran